روش‌های پرداخت

  • پرداخت از طریق درگاه اینترنتی

تمام مشتریان و حامیان تولید ملی می‌توانند در هنگام ثبت سفارش، از طریق کلیه کارت‌های عضو شبکه شتاب در سایت کوشا الکترونیک البرز هزینه سفارش خود را به‌صورت آنلاین پرداخت و در قسمت پرداخت نمایند. پرداخت موفق مبلغ به‌منزله ثبت قطعی سفارش بوده و نیازی به اطلاع دادن آن نیست و سفارش به‌صورت خودکار وارد مراحل آماده‌سازی و ارسال می‏‌شود.

لازم به ذکر است که پرداخت اینترنتی باعث ایجاد اولویت و تسریع در پردازش سفارش کاربران می‌شود.

کاربران محترم سایت کوشا الکترونیک البرز می‌توانند مبلغ سفارش خود را با استفاده از همه کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب و از طریق درگاه اینترنتی بانک‌ ملت ( بانک طرف قرارداد با این شرکت) پرداخت کنند. هم‌اکنون، باکارت بانک‏‌های ملی، صادرات، پارسیان، سامان، اقتصاد نوین، پاسارگاد، ملت، کشاورزی، توسعه صادرات، صنعت و معدن، بانک سینا و کارآفرین امکان خرید اینترنتی وجود دارد. هنگام پرداخت اینترنتی، اطلاعات زیر، از شما پرسیده می‌شود که پس از واردکردن آن‌ها و تائید پرداخت، از موفقیت عملیات پرداخت خود مطلع می‌شوید. (لازم به ذکر است که اطلاعات زیر موردنیاز سیستم بانکی بوده و شرکت کوشا الکترونیک البرز هیچ‌گونه دسترسی به این اطلاعات نمی‌تواند داشته باشد)

  1. شماره ۱۶ رقمی کارت: این شماره در کارت همه بانک‏‌ها، بر روی کارت درج‌شده است.
  2. رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم: برای پرداخت اینترنتی لازم است قبلاً رمز دوم (رمز خرید اینترنتی) کارت‌بانکی خود را فعال کرده باشید.رمز دوم (رمز خرید اینترنتی)، با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاه‌‏های خودپرداز وارد می‌کنید، تفاوت دارد. برخی از بانک‌ها مثل بانک سامان معمولاً رمز اینترنتی را هنگام صدور کارت تحویل می‌دهند، اما کارت بیشتر بانک‏‌ها در زمان تحویل، رمز خرید اینترنتی ندارند، برای فعال کردن رمز خرید اینترنتی، می‏‌توانید به دستگاه خودپرداز بانک صادرکننده کارت خود مراجعه و کارت خود را وارد کنید و بخش عملیات رمز را انتخاب کنید. سپس، در این قسمت رمز دوم یا رمز اینترنتی، خود را انتخاب کنید.
  3. کد CVV2: این کد یک عدد ۳ یا ۴ رقمی است که پشت یا روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بانکی درج می‌شود و به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عنوان یک کد امنیتی در پرداخت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اینترنتی کاربرد دارد. این کد روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بانک‏‌های ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان، پارسیان و… به‌صورت یک عدد ۳ رقمی حک‌شده است یا در برخی کارت‌ها مانند بانک ملی ۴ رقمی است.
  4. تاریخ انقضا: تاریخ انقضا هم‌روی بیشتر کارت‌های بانکی حک‌شده است. اگر روی کارت شما تاریخ انقضاء وجود ندارد، می‏‌توانید از عدد ۱۲ به‌جای ماه و از ۹۹ به‌جای سال انقضای کارت استفاده کنید.

دقت کنید که پس از اتصال به سایت بانک ملت، شروع آدرس در نوار ابزار باید مطابق زیر باشد:

https://bpm.shaparak.ir/pgwchannel/

 

  • پرداخت در مراجعه حضوری

به کاربران محترم توصیه می‌شود جهت تسریع در پردازش سفارش، پرداخت خود را به‌صورت اینترنتی انجام دهند. باوجوداین، برای آسودگی بیشتر آن دسته از مشتریانی که تمایل دارند هزینه سفارش خود را هنگام دریافت آن پرداخت کنند، کوشا الکترونیک البرز این امکان را نیز فراهم آورده است که به مشتریان عزیزی که به‌صورت حضوری به دفاتر کرج یا تهران مراجعه می‌نمایند، وجه سفارش خود را به‌صورت نقدی پرداخت نمایند.

این دسته از مشتریان می‌توانند جهت تسریع در آماده‌سازی سفارش خود، بعد از انجام مراحل خرید و اتصال به درگاه بانکی،  بدون ورود اطلاعات شماره کارت، رمز دوم و …. ” انصراف” را کلیک کنند. با این عمل سفارش در سیستم ما ثبت خواهد شد و جهت انجام مراحل آماده‌سازی با شما تماس گرفته خواهد شد.

 

  • پرداخت کارت به کارت

کاربرانی که امکان پرداخت اینترنتی از طریق درگاه الکترونیکی کوشا الکترونیک البرز و یا پرداخت در محل را ندارند می‌توانند وجه سفارش خود را کارت به کارت نمایند. جهت پرداخت به‌صورت کارت به کارت می‌توان از دستگاه‌های ATM (عابر بانک) و یا کارت به کارت اینترنتی استفاده کرد. بااین‌حال پرداخت از طریق درگاه پرداخت اینترنتی سایت کوشا الکترونیک البرز به علت سرعت و امنیت آن آسان‌تر و سریع‌تر است و ما پیشنهاد می‌کنیم که از این روش جهت پرداخت استفاده کنید.

 

 نکات:

  • درصورتی‌که پرداخت سفارش از طریق اینترنتی پرداخت‌شده باشد و تحویل به‌صورت ” دریافت حضوری” باشد، لازم است تا تحویل‌گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا، کارت شناسایی معتبر مانند کارت ملی همراه داشته باشد.
  • به مشتریان محترم توصیه می‌شود جهت تسریع در پردازش سفارش، پرداخت خود را به‌صورت اینترنتی انجام دهند.
  • سفارش‌هایی که ارسال می‌شوند، لازم است قبل از ارسال، از طریق پرداخت کارت به کارت یا پرداخت اینترنتی تسویه شوند.