لغو سفارش

در چه شرایطی می‌توانم کالای خود را بازگردانم؟

آسودگی خاطر و رضایت‌مندی مشتریان همواره از اولویت‌های کوشا الکترونیک البرز بوده است و این شرکت می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسائلی روبرو شوند که نیاز به عودت کالاباشد، در چنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است.

توجه: حتما باید فاکتور صادر شده نیز همراه کالا عودت گردد.

بازگرداندن کالا شامل موارد زیر می‌شود:

 • پشیمانی خریدار، از سفارش محصول
 • عدم تقارن میان نیاز مشتری و عملکرد محصول
 • عدم اطمینان از کیفیت محصول ( درخواست برای تهیه محصول جهت نصب تستی)
 • هرگونه ایراد ظاهری یا فنی
 • مغایرت محصول دریافتی با موارد ذکرشده در سایت

توجه: نرم افزارها و پکیج های آموزشی شامل ضمانت عودت کالا نیستند.

استفاده از ۷ روز ضمانت بازگشت، شرایط زیر را داراست:

اگر مشتری از کیفیت و صحت عملکرد محصول اطمینان نداشته باشد.

در این مورد، مشتری ضمن تماس با دفتر مرکزی (۰۲۶۳۳۵۲۱۶۹۱) و شرح نیاز خود، توسط کارشناسان فنی راهنمایی شده و بهترین محصول منطبق بر نیاز ایشان، معرفی می‌گردد. در این‌گونه موارد معمولاً زمان تستی از یک هفته تا ۶ ماه برای تست محصول در نظر گرفته می‌شود. در خلال یا اتمام مدت‌زمان تست در صورت عدم رضایت مشتری از کیفیت محصول، کالا عودت و کل هزینه پرداختی مشتری (بدون کسر وجه) به حساب ایشان واریز می‌گردد.

اگر کالای خریداری‌شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد.

بروز اشکال و یا ایراد فنی در محصول شامل گارانتی آن محصول می‌گردد و می‌توانید از ضمانت تعویض/تعمیر مطابق شرایط ضمانت کالا، استفاده نمایید.

اگر کالای خریداری‌شده ازنظر مشخصات با اطلاعات وب‌سایت مغایرت داشته باشد.

وجود مغایرت، باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، اطلاع داده شود.ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج‌شده در وب‌سایت و پیش فاکتور است.

اگر کالای خریداری‌شده، آسیب‌دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد.

آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش کوشا الکترونیک البرز اطلاع داده شود و در اینگونه موارد می‌توانید از ضمانت تعویض/تعمیر مطابق شرایط ضمانت کالا، استفاده نمایید.

اگر مشتری از خرید خود منصرف شود.

توجه بند۱:  انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، هیچ‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمب، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده‌نشده باشد.

توجه بند۲ازآنجاکه کوشا الکترونیک البرز یک شرکت تولیدکننده و فروشگاه اینترنتی آن به‌صورت خرده‌فروشی فعالیت می‌کند، حق استرداد کالا طبق شرایط صرفاً متعلق به مشتری یا همان مصرف‌کننده است ( سفارش یک کالا به تعداد، مغایر باهدف مصرف خریدار است و شامل حق استرداد نمی‌شود)

 • اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پشتیبانی فنی (شماره تلفن ۰۲۶-۳۳۵۲۱۶۹۱ -) اطلاع داده شود.
 • اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا ۷ روز‏، باید انصراف خود را به واحد پشتیبانی فنی اطلاع دهد.(با استناد به “توجه بند ۱” در این حالت، برگرداندن کالا پس از تائید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا باز نشده  باشد، در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده‌نشده باشد، و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود.)

لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی تغییر در بسته‌بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

توجه: در صورت انصراف از خرید، ارسال کالا و هزینه‌های آن به عهده مشتری خواهد بود.

توجه: نرم‌افزارها و پکیج‌های آموزشی شامل ضمانت عودت کالا نیستند.

عودت سفارش با پست

کالا را چطور ارسال کنید؟

 • لطفاً قبل از هر اقدامی در نظر داشته باشید که عودت وجه پرداختی شما تنها شامل خریداران آنلاین محصولات ما می‌باشد .
 • با دفتر مرکزی کوشا الکترونیک البرز (۰۲۶-۳۳۵۲۱۶۹۱)  تماس بگیرید و از ارسال کالا بدون هماهنگی خودداری کنید.
 • کالا تنها باید توسط پست عودت گردد.
 • برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد و هزینه ارسال مجدد آن با مشتری خواهد بود.  همچنین لازم است که حتماً، فاکتور صادرشده نیز همراه کالا عودت گردد.

اگر موجودی کالا به اتمام رسیده باشد یا کالا از خط تولید خارج‌شده باشد

درصورتی‌که موجودی کالای آسیب‌دیده در کوشا الکترونیک البرز به اتمام برسد، و کوشا الکترونیک البرز امکان تعویض کالای آسیب‌دیده با کالای جایگزین را نداشته باشد، می‌تواند مبلغ کالا را به‌حساب خریدار استرداد نماید و نوسان‏‌های قیمت باعث کاهش و یا افزایش این مبلغ نمی‌‏شود.