در چه شرایطی می‌توانم کالای خود را بازگردانم؟

آسودگی خاطر و رضایت‌مندی مشتریان همواره از اولویت‌های کوشانیک بوده است و این مجموعه می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسائلی روبرو شوند که نیاز به عودت کالا باشد، در چنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است و می‌توانید از ۷ روز ضمانت بازگشت کالا استفاده کنید.

بازگرداندن کالا شامل موارد زیر می‌شود:

 • پشیمانی خریدار، از سفارش محصول
 • عدم تقارن میان نیاز مشتری و عملکرد محصول
 • هرگونه ایراد ظاهری یا فنی
 • مغایرت محصول دریافتی با موارد ذکرشده در سایت

کالا را چطور ارسال کنید؟

 • ابتدا در سایت وارد حساب کاربری خود شوید و از مسیر “ویرایش یا لغو سفارش” درخواست عودت را ثبت کنید و منتظر تماس همکاران ما باشید.
 •  از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش کوشانیک جداً، خودداری کنید.
 • برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام جانبی موجود در بسته‌بندی اصلی کالا، به همراه کالای اصلی ارسال شود.
 • در صورتی که سفارش شما شامل اقلام هدیه باشد و قصد مرجوع کردن کل سفارش را دارید، حتما باید هدیه نیز همراه سفارش عودت داده شود. در غیر این صورت مبلغ هدیه ارسالی از سفارش کسر و مابقی مبلغ به شما عودت داده خواهد شد.
 • برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)

اگر کالای خریداری‌شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد.

بروز اشکال و یا ایراد فنی در محصول شامل گارانتی آن محصول می‌گردد و می‌توانید از ضمانت تعویض/تعمیر مطابق شرایط ضمانت کالا، استفاده نمایید.

اگر کالای خریداری‌شده ازنظر مشخصات با اطلاعات وب‌سایت مغایرت داشته باشد.

وجود مغایرت، باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، اطلاع داده شود. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج‌شده در سایت است.

اگر کالای خریداری‌شده، آسیب‌دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد.

آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش کوشانیک اطلاع داده شود و در اینگونه موارد می‌توانید از ضمانت تعویض/تعمیر مطابق شرایط ضمانت کالا، استفاده نمایید.

اگر مشتری از خرید خود منصرف شود.

توجه: انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، هیچ‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمب، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده‌نشده باشد.

 • اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به حساب کاربری خود در سایت وارد شوید و از مسیر “ویرایش یا لغو سفارش” درخواست لغو سفارش را ثبت کنید.
 • اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا ۷ روز‏، باید انصراف خود را در سایت، در بخش حساب کاربری و گزینه “ویرایش یا لغو سفارش”  ثبت کنید.(با استناد به “توجه بند ۱” در این حالت، برگرداندن کالا پس از تائید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا باز نشده  باشد، در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده‌نشده باشد، و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود.)

لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی تغییر در بسته‌بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

توجه: در صورت انصراف از خرید، ارسال کالا و هزینه‌های آن به عهده مشتری خواهد بود.

کالا را چطور ارسال کنید؟

 • با ما  تماس بگیرید و از ارسال کالا بدون هماهنگی خودداری کنید.
 • کالا تنها باید توسط پست و در بسته‌بندی مناسب برای کوشانیک بازگشت داده شود، در صورت عدم انجام این کار و یا بروز ایراد فنی در کالا هنگام حمل‌ونقل، امکان مرجوع آن از بین خواهد رفت و هزینه برگشت مجدد برعهده مشتری خواهد بود.عودت گردد.
 • برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد و هزینه ارسال مجدد آن با مشتری خواهد بود.

درصورت استفاده از کد تخفیف در زمان خرید، کد تخفیف مورد نظر مجدد قابل استفاده نخواهد بود و درصورت بازگشت کالا، تنها اصل پول پرداختی برای کالا بازگزدانده خواهد شد.

هزینه بازگشت چطور محاسبه خواهد شد؟

 • اگر وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش کوشانیک برسد، هزینه‌های ارسال به عهده کوشانیک است.
 • اگر کالای مغایر با درخواست مشتری ارسال شده باشد، هزینه ارسال با کوشانیک است.
 • در غیر دو حالت بالا، هزینه ارسال با مشتری است و باید در زمان ارسال هزینه آن را پرداخت کنید و تنها می‌توانید از طریق یکی از روش‌های تیپاکس(پرداخت نقدی در مبدا)، چاپار(پرداخت نقدی در مبدا) یا پیک ( پرداخت هزینه در مبدا) عودت کنید.

توجه: از نوشتن آدرس روی جعبه یا کارتن اصلی کالا، جداً خودداری کنید و در صورت لزوم ، جعبه اصلی محصول را درون کارتن دیگری گذاشته، آن را ارسال کنید.

توجه: در صورتی‌که به هر دلیل با مرجوع شدن کالا موافقت شده باشد، کوشانیک تنها ملزم به پرداخت هزینه پرداخت شده توسط مشتری در زمان خرید خواهد بود و هزینه‌های جانبی اعم از صدمات به سیستم‌ها، بورد‌ها، پروژه‌ها، تعهدات تولیدکنندگان و… یا افزایش و کاهش قیمت در این بازه زمانی مشمول آن نخواهد شد و کوشانیک هیچ تعهدی در قبال این موارد نخواهد داشت.

آدرس جهت مرجوعی کالا:البرز، کرج، فاز4مهرشهر، چهارراه بانک ملی ( خ شهید معظمی)، خ411 شرقی، پ82 (درب سمت چپ)، فروشگاه اینترنتی کوشانیک3183798174  

توجه: هزینه‌های ناشی از ثبت ناقص یا ناخوانا بودن آدرس برعهده فرستنده(شما) خواهد بود و هیچگونه مسئولیتی برعهده کوشانیک نیست. توجه: مسئولیت عدم خوانش دقیق موارد بالا و عدم رعایت مراحل مذکور بر عهده مشتری بوده و هیچ مسئولیتی بر عهده کوشانیک و مجموعه کوشا الکترونیک البرز نخواهد بود.