رویه‌های بازگرداندن کالا

آسودگی خاطر و رضایت‌مندی مشتریان همواره از اولویت‌های کوشا الکترونیک البرز بوده است و این شرکت می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. در کنار تعویض بی‌قیدوشرط در مدت زمان ضمانت، ضمانت بازگشت کالا و استرداد کامل وجه پرداختی را نیز به خدمات پس از فروش خود اضافه نموده‌ایم.
این امکان به جهت اطمینان خاطر شما مشتریان عزیز از کیفیت و صحت عملکرد محصولات در نظر گرفته‌شده است. لذا چنانچه از تناسب محصول موردنظر با نیاز خود مطمئن نیستید، می‌توانید ضمن خرید مستقیم محصول ( تماس با واحد پشتیبانی فنی) ، از این امکان بهره‌مند گردید. این امتیازی است که برای خریداران آنلاین در نظر گرفته‌شده است و با خرید از وب‌سایت کوشا الکترونیک البرز از این امتیاز بهره‌مند خواهید شد.

بازگرداندن کالا شامل موارد زیر می‌شود:

 • پشیمانی خریدار، از سفارش محصول
 • عدم تقارن میان نیاز مشتری و عملکرد محصول
 • عدم اطمینان از کیفیت محصول ( درخواست برای تهیه محصول جهت نصب تستی)
 • هرگونه ایراد ظاهری یا فنی
 • مغایرت محصول دریافتی با موارد ذکرشده در سایت

 

استفاده از ۷ روز ضمانت بازگشت شرایط زیر را داراست:

 

اگر مشتری از کیفیت و صحت عملکرد محصول اطمینان نداشته باشد.

در این مورد، مشتری ضمن تماس با دفتر مرکزی (۰۲۶۳۳۵۲۱۶۹۱) و شرح نیاز خود، توسط کارشناسان فنی راهنمایی شده و بهترین محصول منطبق بر نیاز ایشان، معرفی می‌گردد. در این‌گونه موارد معمولاً زمان تستی از یک هفته تا ۶ ماه برای تست محصول در نظر گرفته می‌شود. در خلال یا اتمام مدت‌زمان تست در صورت عدم رضایت مشتری از کیفیت محصول، کالا عودت و کل هزینه پرداختی مشتری (بدون کسر وجه) به حساب ایشان واریز می‌گردد.

 

اگر کالای خریداری‌شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد.

بروز اشکال و یا ایراد فنی در محصول شامل گارانتی آن محصول می‌گردد و می‌توانید از ضمانت تعویض بدون قید و شرط مطابق شرایط ضمانت محصولات کوشا الکترونیک البرز، استفاده نمایید.

 

اگر کالای خریداری‌شده ازنظر مشخصات با اطلاعات وب‌سایت مغایرت داشته باشد.

وجود مغایرت، باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، اطلاع داده شود.ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج‌شده در وب‌سایت است.

 

اگر کالای خریداری‌شده، آسیب‌دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد.

آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش کوشا الکترونیک البرز اطلاع داده شود.

 

اگر در اثر حمل‌ونقل، آسیب‌دیدگی ایجادشده باشد.

مشتریان محترم باید حداکثر ظرف ۲۴ساعت پس از تحویل سفارش، نسبت به اعلام آسیب‌دیدگی اقدام نمایند. این مورد شامل ضمانت تعویض بی‌قیدوشرط محصول می‌گردد و مشتریان گرامی می‌توانند ضمن تماس با شماره ۰۲۶۳۳۵۲۱۶۹۱ از نحوه تعویض و نزدیک‌ترین فروشگاه به محل سکونت خود مطلع شده و کالا را تعویض نمایند.

 

اگر مشتری از خرید خود منصرف شود.

توجه بند۱:  انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، هیچ‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمب، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده‌نشده باشد.

توجه بند۲: ازآنجاکه کوشا الکترونیک البرز یک شرکت تولیدکننده و فروشگاه اینترنتی آن به‌صورت خرده‌فروشی فعالیت می‌کند، حق استرداد کالا طبق شرایط صرفاً متعلق به مشتری یا همان مصرف‌کننده است ( سفارش یک کالا به تعداد، مغایر باهدف مصرف خریدار است و شامل حق استرداد نمی‌شود)

 

– اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پشتیبانی فنی (شماره تلفن ۰۲۶-۳۳۵۲۱۶۹۱ -) اطلاع داده شود.

– اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا ۷ روز‏، باید انصراف خود را به واحد پشتیبانی فنی اطلاع دهد.

– با استناد به “توجه بند ۱” در این حالت، برگرداندن کالا پس از تائید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا باز نشده  باشد، در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده‌نشده باشد، و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود.

لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی دربسته بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

همچنین در صورت انصراف از خرید، ارسال کالا و هزینه‌های آن به عهده مشتری خواهد بود.

 

ضوابط و مسئولیت‌های مربوط به محصولات

ازآنجایی‌که محصولات کوشا الکترونیک البرز در حیطه برق و اتوماسیون صنعتی می‌باشد و مطابق آنچه در همه راهنماهای نصب محصولات تأکید شده است، لازم است تا محصولات توسط فرد متخصص و آشنا به اصول نصب تجهیزات اتوماسیون صنعتی نصب گردد. بدیهی است که هرگونه آسیب مالی یا جانی که به تشخیص کارشناسان فنی کوشا الکترونیک البرز ناشی از خطا در نصب باشد، از عهده این شرکت خارج بوده و کوشا الکترونیک البرز هیچ مسئولیتی دراین‌باره نمی‌پذیرد.

 

کالا را چطور ارسال کنید؟

 • لطفاً قبل از هر اقدامی در نظر داشته باشید که عودت وجه پرداختی شما تنها شامل خریداران آنلاین محصولات ما می‌باشد .
 • با دفتر مرکزی کوشا الکترونیک البرز (۰۲۶-۳۳۵۲۱۶۹۱)  تماس بگیرید.
 • از ارسال کالا بدون هماهنگی خودداری کنید.
 • برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

 

هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

 • در استان‌هایی که کوشا الکترونیک البرز دارای نماینده فعال می‌باشد و کالای خریداری‌شده مشمول شرایط استفاده از ضمانت بی‌قیدوشرط می‌شود ( عدم کارکرد مناسب، ایراد فنی، مغایرت و ….). مشتری می‌تواند ضمن عودت سفارش، کالای خود را بی‌قیدوشرط و بدون پرداخت وجهی تعویض نماید. ( مجموعه کوشا الکترونیک البرز تمام تلاش خود را می‌کند که هیچ‌گاه مشتریان از این بند استفاده نکنند، منتها چنانچه مشتری عزیزی مجبور به تعویض کالای خود گردید، پیشاپیش از این رویداد پوزش می‌طلبیم)
 • در استان‌هایی که کوشا الکترونیک البرز فاقد نماینده فعال می‌باشد در صورت وجود ایراد فنی، عدم کارکرد مناسب، مغایرت و به‌طورکلی همه مواردی که نقص از سمت کوشا الکترونیک البرز بوده و سفارش را شامل استفاده از شرایط ضمانت بی‌قیدوشرط می‌کند، هزینه‌های ارسال از طریق پست پیشتاز بر عهده کوشا الکترونیک البرز می‌باشد. لازم است پیش از ارسال با دفتر مرکزی ( ۰۲۶۳۳۵۲۱۶۹۱) هماهنگی لازم انجام گیرد. مشخصات کامل به همراه شماره تماس و علت تعویض کالا در برگه‌ای قید گردد و دربسته بندی مناسب، به همراه یک نسخه از رسید پست پیشتاز برای این شرکت ارسال گردد. این شرکت به‌محض دریافت و بررسی محصول را تعویض و به همراه هزینه پستی که مشتری محترم پرداخت کرده است، مجدد برای ایشان ارسال می‌گردد.برای واریز هزینه پست به‌حساب مشتری، قبض پستی با مهر شرکت پست  باید  همراه کالا  به شرکت کوشا الکترونیک ارسال شود.
 • در صورت انصراف از خرید برای کالاهایی که ارسال‌شده‌اند، هزینه ارسال به عهده مشتری خواهد بود.