بایگانی تگ ها: کنتاکتور

کنتاکتور کمکی چیست؟

کنتاکتور کمکی چیست

کنتاکتور کمکی تجهیزی است که به‌صورت جداگانه به کنتاکتور متصل می‌شود و برای استفاده در مدار فرمان کاربرد دارد.

روش نصب کنتاکتور

بسیاری از تجهیزات بزرگ مستقیماً از خطوط ولتاژ بالا تغذیه می‌شوند. این خطوط بسیار از ولتاژ 24ولت متداول در PLC یا 220 ولت بزرگتر است. 380 ولت AC تقریبا در همه صنعت فراگیر است و برای کنترل و راه‌اندازی انواع تجهیزات نظیر الکتروموتورها استفاده می‌شود. این ولتاژ باید بطور الکتریکی از ولتاژ استاندارد 24 یا…

نحوه تست کنتاکتور

به‌علت قرارگیری کنتاکتور در مدار قدرت، خرابی آن زیادست. با توجه به قیمت بالای آن و وجود قطعات یدکی باید هر برق‌کار صنعتی نحوه تست کنتاکتور را بلد باشد.

نحوه بستن کنترل فاز با کنتاکتور

نحوه بستن کنترل فاز با کنتاکتور

ازآنجایی‌که‭ ‬رله‭ ‬خروحی کنترل فاز قدرت قطع وصل ۳فاز را بصورت مستقیم ندارد، لذا نیاز است که از یک کنتاکتور برای این منظور استفاده گردد.

انتخاب بیمتال، فیوز و کنتاکتور مناسب

انتخاب بیمتال، فیوز و کنتاکتور مناسب

فیوز، بی‌متال و کنتاکتور برای راه‌اندازی موتورهای الکتریکی استفاده می‌شوند. انتخاب درست، باعث افزایش راندمان و کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری می‌شود.

آموزش مدار فرمان به زبان ساده

آموزش مدار فرمان به زبان ساده

آموزش ۰تا۱۰۰ مدار‌فرمان در قالب فیلم فارسی به‌همراه فیلم آموزش نرم‌افزار طراحی مدار‌فرمان و دانلود ۲کتاب و ۳ جزوه کامل در این زمینه.

مقایسه عملکرد رله و کنتاکتور

رله و کنتاکتور

در این مقاله قصد داریم تا به مقایسه رله و کنتاکتور بپردازیم. در پایان این مقاله خواهید توانست که از رله و کنتاکتور در جای مناسب خود استفاده کنید.

حفاظت از ورودی و خروجی PLC

حفاظت از ورودی و خروجی PLC

PLC اولین و مهم‌ترین بخشِ یک سیستم اتوماسیون است. در کنار همه تمهیداتی که سازندگان PLC در نظر گرفته‌اند، لازمست تا حفاظت جانبی برای آنها در نظر گرفته شود.

آشنایی با برق صنعتی و تجهیزات آن

آشنایی با برق صنعتی و تجهیزات آن

برق صنعتی به معنی آشنایی با کلید اتوماتیک، فیوز، کلید محافظ جان، کنتاکتور، بی‌متال، کلید محافظ موتور، کلید استپ و استارت، میکروسویچ و … است.