نمایش 1–18 از 23 نتیجه

فیلتر محصولات نمایش 1 - 18 از 23 نتایج
دسته‌بندی و نوع کالا
سازنده(برند)
ولتاژ ورودی/تحریک
نوع نصب
فیلتر انتخاب شده
1,484,400 تومان

کنتاکتور سه‌فاز D32 هیوندای 15 کیلووات AC ساخت کره معادل مدل UMC32

مشاهده تخفیف پلکانی
655,600 تومان

کنتاکتور سه‌فاز D9 هیوندای 4 کیلووات AC ساخت کره معادل مدل UMC9

مشاهده تخفیف پلکانی
672,300 تومان

کنتاکتور سه‌فاز D12 هیوندای 5.5 کیلووات AC ساخت کره معادل مدل UMC12

مشاهده تخفیف پلکانی
864,500 تومان

کنتاکتور سه‌فاز D18 هیوندای 7.5 کیلووات AC ساخت کره معادل مدل UMC18

مشاهده تخفیف پلکانی
2,003,700 تومان

کنتاکتور سه‌فاز D40 هیوندای 18.5 کیلووات AC ساخت کره معادل مدل UMC40

مشاهده تخفیف پلکانی
1,023,500 تومان

کنتاکتور سه‌فاز D22 هیوندای 11 کیلووات AC ساخت کره معادل مدل UMC22

مشاهده تخفیف پلکانی
3,714,000 تومان

کنتاکتور سه‌فاز D65 هیوندای 30 کیلووات AC ساخت کره معادل مدل UMC65

مشاهده تخفیف پلکانی
3,917,000 تومان

کنتاکتور سه‌فاز D75 هیوندای 37 کیلووات AC ساخت کره معادل مدل UMC75

مشاهده تخفیف پلکانی
ناموجود
4,340,700 تومان

کنتاکتور سه‌فاز D85 هیوندای 85 کیلووات AC ساخت کره معادل مدل UMC85

مشاهده تخفیف پلکانی
ناموجود
3,293,600 تومان

کنتاکتور سه‌فاز D50 هیوندای 22 کیلووات AC ساخت کره معادل مدل UMC50

مشاهده تخفیف پلکانی
ناموجود
51,318,000 تومان

کنتاکتور سه‌فاز 330 کیلووات AC ساخت کره

مشاهده تخفیف پلکانی
ناموجود
8,145,000 تومان

کنتاکتور سه‌فاز 75 کیلووات AC ساخت کره معادل مدل UMC150

مشاهده تخفیف پلکانی
ناموجود
5,726,000 تومان

کنتاکتور سه‌فاز D100 هیوندای 55 کیلووات AC ساخت کره

مشاهده تخفیف پلکانی
ناموجود
6,237,400 تومان

کنتاکتور سه‌فاز 60 کیلووات AC ساخت کره

مشاهده تخفیف پلکانی
ناموجود
7,066,000 تومان

کنتاکتور سه‌فاز 65 کیلووات AC ساخت کره

مشاهده تخفیف پلکانی
ناموجود
12,051,000 تومان

کنتاکتور سه‌فاز 90 کیلووات AC ساخت کره

مشاهده تخفیف پلکانی
ناموجود
13,588,000 تومان

کنتاکتور سه‌فاز 132 کیلووات AC ساخت کره

مشاهده تخفیف پلکانی
ناموجود
15,338,000 تومان

کنتاکتور سه‌فاز 147 کیلووات AC ساخت کره

مشاهده تخفیف پلکانی

لیست قیمت کنتاکتور هیوندای

تقریبا نمی‌توان هیچ پروژه برقی را بدون خرید کنتاکتور تعریف یا تصور کرد، لذا قیمت کنتاکتور هیوندای و دسترسی به لیست قیمت به‌روز از همه مدل‌های کنتاکتور Hyundai ، به ویژه قیمت کنتاکتور سه فاز هیوندای، از دغدغه مهندسین و فعالان صنعت برق است. به همین منظور در این صفحه لیست کنتاکتور هیوندای را قرار دادیم. لازم بذکر است که کلیه کنتاکتورها و دیگر محصولات برند Hyundai دارای جدول تخفیف پلکانی هستند و با خرید تعداد بالاتر، هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد. برای مشاهده جدول تخفیف پلکانی کافیست تا روی مدل کنتاکتور مورد نظر بزنید و جدول مذکور را در صفحه محصول مشاهده کنید.

تلاش کردیم تا اطلاعات مندرج در این بخش بسیار کامل و مانند یک کاتالوگ فارسی از کنتاکتور هیوندای باشد تا حتی برای همکارانی که تمایل به خرید حضوری از نمایندگی کنتاکتور هیوندا در لاله‌زار تهران دارند نیز مفید باشد. این اطمینان را به شما می‌دهیم که قیمت‌های ما در کوشانیک تفاوت چندانی با قیمت کنتاکتور هیوندا در لاله‌زار نداشته باشد و با اطمینان خاطر از خرید کنتاکتور هیوندا اصلی اقلام داخل سایت را بررسی کنید، چون تمامی کنتاکتورهای دارای برچسب هولوگرام اصالت از هستند.

برای ما فقط فروش کنتاکتور هیوندای مهم نیست، بلکه رفع نیاز شما با کالای مناسب باکیفیت و صرف حداقل هزینه مهم است.

منظور از عملکرد کنتاکتور هیوندای چیست

کنتاکتور یک نوع کلید مغناطیسی الکتریکی، متشکل از دو بخش ثابت و متحرک است. این تجهیز جهت قطع و وصل برق و جریان الکتریکی مدار از راه دور و به‌صورت خودکار، در تابلوهای برق صنعتی بکار می‌رود. به این دلیل از عبارت “کنترل از راه دور” استفاده می‌شود، چون برخلاف کلیدها و شستی‌ها، نیاز به حضور اپراتور برای عملکرد قطع و وصل کنتاکتور نیست و این عمل با اعمال ولتاژ به بوبین کنتاکتور صورت می‌گیرد. کنتاکتور به‌عنوان یک کلید قدرت در مدار قرار گرفته و دیگر تجهیزات داخل تابلو برق، با اعمال یک ولتاژ/جریان الکتریکی کوچک به کنتاکتور می‌توانند ولتاژ/جریان‌های بزرگ را قطع و وصل کنند.

کنتاکتورهای هیوندای در تابلوهای برق و تابلوهای بانک خازنی کارگاه‌های کوچک تا صنایع بزرگ و مادر نظیر صنعت سیمان، صنایع مخابرات، پالایشگاه و نیروگاه‌ها و ایستگاه‌های تولید برق و…. کاربرد دارد.
کنتاکتور هیوندایی که تولید شده در کشور کره جنوبی است، جزو بهترین تجهیزاتی است که با مکانیزم مغناطیسی عمل می‌کند. Hyundai سه نوع کنتاکتور فرمان، کنتاکتور قدرت و کنتاکتور خازنی را همراه با زیر مجموعه‌هایی از انواع کنتاکتور‌های متنوع تولید می‌کند.

Hyundai در تولید محصولات خود موفق به اخذ گواهینامه‌ها و استانداردهای ISO18001، ISO14001، ISO 9001، CE، KERI، KS، UL/C-UL، TSE، GOST-R، CCC، KR، ABS، BV، NK، LR شده است.

انواع کنتاکتور هیوندای

کنتاکتورهای هیوندای را از چند جنبه می‌توان بخش‌بندی کرد:

 • از لحاظ سری تولید: سری HiMC (بسیار قدیمی و توقف تولید)، سری UMC (نسل بعدی HiMC ولی مانند آن توقف تولید شده است)، سری HGC( سری جدیدی که در حال حاضر تولید می‌شود و دارای گارانتی است.
 • از لحاظ ولتاژ بوبین کنتاکتور: ولتاژ تحریک کنتاکتورهای برند Hyundai می‌تواند 24 ولت، 48 ولت، 110 ولت یا 220 ولت از نوع متناوب AC یا مستقیم DC باشد.
 • از لحاظ ساختمان و ساختار عملکردی: کنتاکتور خازنی هیوندای، کنتاکتور خلا هیوندا، کنتاکتور سه‌فاز و کنتاکتور تک‌فاز
 • از لحاظ قدرت سویچ جریان در خروجی: در رنج‌های مختلف تا 800 آمپر توانایی قطع و وصل را داراست.

کاربرد بوبین کنتاکتور هیوندای

بوبین از یک سیم‌پیچ، دور یک هسته تشکیل شده است که با عبور انرژی الکتریکی از آن به انرژی مغناطیسی تبدیل می‌شود و مانند آهنربا عمل می‌کند. با قطع و وصل‌شدن برق متصل به بوبین کنتاکتور هیوندای، این میدان مغناطیسی نیز قطع و وصل شده و سبب قطع و وصل‌شدن تیغه‌های خروجی کنتاکتور (پلاتین) می‌گردد.

بوبین کنتاکتور هیوندای قابل تعویض بوده و تعویض آن بسیار راحت است و با حداقل اطلاعات فنی امکان‌پذیر است. ولتاژ تحریک کنتاکتورهای برند Hyundai می‌تواند 24 ولت، 48 ولت، 110 ولت یا 220 ولت از نوع متناوب AC یا مستقیم DC باشد. هنگامی که بوبین کنتاکتور بدون برق است تیغه باز به‌صورت کلید باز و تیغه بسته به‌صورت کلید بسته است و به‌محض برق‌دار شدن بوبین، تیغه باز، بسته و تیغه بسته باز می‌شود.

کاربرد کنتاکت کمکی کنتاکتور هیوندای

عملکرد کنتاکت کمکی مانند پلاتین‌های کنتاکتور هیوندای بوده و فقط در مدار فرمان کاربرد دارند و نمی‌توان جریان الکتریکی بالایی از آن عبور داد. یک یا تعداد بیشتری کنتاکت کمکی (بسته به مدل کنتاکتور) روی بدنه اصلی خود کنتاکتور طراحی شده است، همچنین به‌صورت یک قطعه جانبی هم قابل اتصال به کنتاکتور است. در ساده‌ترین کاربرد، می‌توان توسط کنتاکت کمکی، مدار خود نگه‌دار برای کنتاکتور بست.
در کنتاکتورهای هیوندای تا 25 آمپر دارای یک کنتاکت کمکی یک باز هستند و کنتاکتورهای از 32 آمپر به بالا دارای 4 کنتاکت کمکی دو باز دو بسته است.

تجهیزات جانبی و لوازم کنتاکتور هیوندای

از تجهیزات جانبی کنتاکتور می‌توان به کنتاکت‌های کمکی نصب از رو و نصب از بغل، تایمر الکترونیکی، اینترلاک مکانیکی، نویز گیر، قفل الکترومکانیکی یا لچ، پلاتین‌ها و بوبین اشاره کرد.

کنتاکت کمکی

این تجهیز به‌منظور افزایش تعداد کنتاکت‌های کمکی موجود روی بدنه کنتاکتور و به‌صورت نصب از بغل و نصب از رو، در ترکیب‌های مختلف باز و بسته در بازار عرضه می‌شود که حداکثر دارای 4 کنتاکت با ترکیبی از کنتاکت باز و بسته است.

تایمر الکترونیکی

تایمرهای پنوماتیکی کنتاکتور مانند کنتاکت کمکی روی کنتاکتور نصب می‌شوند. این نوع تایمر نیاز به تغذیه الکتریکی جهت عملکرد ندارند و کاملا مکانیکی هستند و به‌محض تحریک بوبین کنتاکتور فعال می‌شوند و به دو صورت تاخیر در وصل و تاخیر در قطع وجود دارند. در حال حاضر باتوجه‌به رواج انواع PLC و کنترلرهای رله‌ای، کاربرد این تایمرها بسیار محدود شده است و تایمر الکترونیکی بسیاری از برندها از جمله Hyandai در بازار به‌سختی پیدا می‌شود.

اینترلاک مکانیکی

اینترلاک مکانیکی در کنتاکتور سبب می‌شود دو کنتاکتور هم‌زمان کار نکنند و هنگامی که یکی از کنتاکتورها وصل است کنتاکتور دیگر قطع بماند. درگذشته این تجهیز در مدار چپ‌گرد-راست‌گرد بسیار پرکاربرد بوده است.

پلاتین کنتاکتور

تیغه‌های خروجی یا همان پلاتین کنتاکتور مهم‌ترین بخش کنتاکتور بوده که وظیفه قطع و وصل جریان خروجی را برعهده دارد و جریان مدار از این قطعه می‌گذرد و به همین علت معمولا بیشتر از قطعات دیگر آسیب می‌بینند و نیاز به تعویض دارند. پلاتین‌ها در کنتاکتورها قابل تعویض هستند، منتها در کنتاکتورهای هیوندای آمپر پایین به دلیل عدم صرفه اقتصادی، معمولا کنتاکت آن‌ها در بازار یافت نمی‌شود و فقط در آمپرهای بالای 115 آمپر می‌توان پلاتین کنتاکتور را یافت.

تفاوت کنتاکتور UCM با HGC هیوندای

تفاوت کنتاکتور UCM با HGC هیوندای

کنتاکتور هیوندای سری UCM نسل قبلی و قدیمی Hyundai بوده که در حال حاضر فاقد خدمات پس از فروش و گارانتی است. سری HGC نسل جدید هیوندایی است که ظاهری زیباتر و به‌روزتر با ویژگی‌هایی بیشتر است:

 • رنج جریان وسیع از 9 آمپر تا 800 آمپر
 • افزایش ولتاژ عایقی تا 1000 ولت
 • کاهش ابعاد کنتاکتور نسبت به سری UCM
 • امکان نصب مستقیم انواع رله حرارتی و بیمتال روی کنتاکتور
 • دارای کاور محافظ برای نصب بی‌متال (Termal Overload Relay)
 • رنج کامل ولتاژ تحریک بوبین با ولتاژ AC متناوب 50/60 هرتز و ولتاژ DC مستقیم

حفاظت و ایمنی کنتاکتور

در کنتاکتور HGC هیوندای سطح ایمنی و حفاظت اپراتور بسیار بهینه شده و افزایش‌یافته است. Hyundai در کلیه نقاط اتصال سیم برق، کاورهایی طراحی کرده است تا در صورت برخورد اتفاقی دست یا ابزار به کنتاکتور، آسیبی به شخص وارد نشود. این کاورها تمامی سطوحی اضافی پیچ‌های ترمینال را می‌پوشاند و در قسمت ترمینال‌های کنتاکت‌های کمکی، کنتاکت‌های قدرت ورودی و خروجی و حتی بوبین دیده می‌شوند.

نصب کنتاکتور

نصب همه کنتاکتورها شباهت بسیار زیادی به هم دارد. برای کنتاکتور یادآوری این نکته لازمست که کنتاکتور یک تجهیز واسط، میان یک تجهیز کنترلی و یک‌بار است. مثلا در خروجی کنترل فاز که یک رله کوچک و مخصوص فرمان دارد، یک کنتاکتور قدرت وصل می‌کنیم که کنترل فاز وظیفه بررسی شبکه برق و اطمینان از سلامت آن را دارد و چنانچه خطایی در شبکه رخ دهد، به کنتاکتور فرمان داده و برق شبکه قطع می‌شود؛ بنابراین کنتاکتور یک ورودی (بوبین) و دو (برای کنتاکتور تک‌فاز) یا سه (کنتاکتور سه‌فاز) ترمینال خروجی دارد.

معمولا ترمینال ورودی با حروف A1 و A2 علامت‌گذاری می‌شود، این دو ترمینال به بوبین کنتاکتور وصل است و با اعمال ولتاژ مناسب به آن، بوبین تحریک و کنتاکتور عمل می‌کند. در کنتاکتور Hyundai، بوبین در هر دو سمت بالا و پایین کنتاکتور قرار دارد و بسته به‌راحتی سیم‌کشی تابلو، از هر دو طرف می‌توان برای طراحی نقشه کنتاکتور هیوندای در پروژه‌ها استفاده کرد. در بخش پلاتین‌ها و خروجی کنتاکتور، ازآنجایی‌که کنتاکتور یک نوع کلید است؛ بنابراین به‌ازای هر پلاتین، دو ترمینال داریم که یک سر آن به برق شبکه و سر دیگر آن به بار مصرفی متصل می‌گردد. مثلا برای اتصال کنتاکتور به یک موتور سه‌فاز، یک سر ترمینال‌ها به L1، L2 و L3 شبکه برق اصلی و سر دیگر ترمینال‌ها به موتور وصل می‌شود.

در سیم‌کشی کنتاکتورهای حتما از سرسیم یا کابلشو مناسب استفاده کنید تا قطع و وصل‌شدن‌های متوالی و لرزش‌های ایجاد ده باعث شل‌شدن پیچ‌ها و اتصال نامطمئن نشود. اتصال نامناسب سبب افزایش حرارت محل اتصال و آتش‌سوزی در تابلو برق می‌شود.

بخش‌های مختلف بدنه کنتاکتور هیوندای

ساختار بدنه و محتوای پلاک کنتاکتور هیوندای 9 تا 100 آمپر

 1. ترمینال‌های تحریک بوبین (در همه مدل‌های کنتاکتور هیوندای، ترمینال تحریک هم در بالا و هم در پایین کنتاکتور در دسترس است)
 2. ترمینال‌های اصلی و قدرت
 3. ترمینال کنتاکت‌های کمکی (در آمپرهای مختلف، تعداد و محل قرارگیری کنتاکت کمکی متفاوت است)
 4. سری و آمپراژ کنتاکتور
 5. برند Hyundai
 6. درپوش ایمنی تحریک فیزیکی (با فشردن این دکمه آبی‌رنگ، کنتاکتور عمل می‌کند)
 7. محل نصب روی ریل تابلو برق
 8. فریم و قاب جلویی کنتاکتور
 9. کاور جلوی کنتاکتور
 10. برچسب و پلاک کنتاکتور حاوی پارت نامبر و مشخصات فنی کنتاکتور
 11. سوراخ نصب دیواری (برای مکان‌های فاقد ریل یا برای ایمنی در نصب کنتاکتورهای سنگین آمپراژ بالا)
 12. سوراخ نصب کنتاکت‌های کمکی در طرفین

پلاک‌خوانی کنتاکتور هیوندای

پارت نامبر کنتاکتور هیوندای (Hyundai) با عبارت HGC به همراه یک عدد شروع می‌شوند که HG به معنای سری ساخت، C حرف اول کنتاکتور (Contactor) و عدد پس از آن نیز بیانگر میزان جریان نامی کنتاکتورهای هیوندای است. به‌عنوان‌مثال HGC40 به معنی کنتاکتور 40 آمپر هیوندای است. یکی از اصطلاحات اشتباه در بازار برق ایران استفاده از عبارت “D” نظیر D40، D50 و … برای ذکر مدل مورد درخواست در کنتاکتورهاست. منشا استفاده از این عبارت، کنتاکتورهای برند اشنایدر است که در بخشی از پارت نامبرهای کنتاکتور این شرکت از این عبارت استفاده شده و به دلیل رواجی که کنتاکتورهای در گذشته داشتند، این مورد همچنان در ایران رایج است.

اجزای تشکیل‌دهنده کنتاکتور هیوندای

اجزای تشکیل‌دهنده داخلی کنتاکتور هیوندای سری HGC

 1. کاور شیشه‌ای روی دکمه تحریک مکانیکی کنتاکتور که از فشرده‌شدن اشتباه یا خودسرانه توسط افراد غیرمسئول به‌صورت تصادفی جلوگیری می‌کند.
 2. پوشش روی پلاتین‌ها که وظیفه ایجاد عایق و حذف قوس‌های الکتریکی را برعهده دارد. محل اتصال سیم به کنتاکت‌های کمکی هم در این قسمت است.
 3. پوشش محافظ پلاتین‌های کنتاکت کمکی که در برابر برق‌گرفتگی حفاظت می‌کند.
 4. محفظه قوس الکتریکی در هنگام قطع و وصل جریان از آرک‌ها جلوگیری می‌کند.
 5. محفظه ترمینال پیچی وسیله‌ای برای اتصال ترمینال‌ها
 6. پل کنتاکتور که با یک کنتاکت و هسته متحرک به جهت قطع و وصل جریان استفاده می‌شود.
 7. نقطه ارتباطی قطع و وصل کنتاکت کمکی
 8. نقطه ارتباطی کنتاکت اصلی
 9. هسته متحرک: هسته کنتاکتور در زمان برق‌دار شدن به سمت هسته ثابت جذب می‌شود.
 10. فنر برگشتی کنتاکتور وظیفه جداسازی هسته ثابت را از هسته متحرک در هنگام قطع جریان سیم‌پیچ دارد.
 11. محل نصب سیم‌پیچ، بخشی قدرتمند به جهت تبدیل هسته ثابت به یک آهنربای الکتریکی
 12. هسته ثابت به قسمتی گفته می‌شود که با دریافت جریان برق یک میدان مغناطیسی ایجاد می‌کند و سیم‌پیچ به آهنربا تبدیل می‌شود.
 13. کاور محافظ سیم‌پیچ که از افراد در برابر لمس سیم‌پیچ محافظت می‌کند.
 14. دمپر لاستیکی: تاثیر عملکرد روشن/خاموش بر تماس مغناطیسی را کاهش می‌دهد.
 15. قاب: قسمت پایین تماس مغناطیسی که سیم‌پیچ و هسته ثابت را ذخیره می‌کند.

قدرت کلیدزنی کنتاکتور هیوندای

سه نوع بار متداول در برق صنعتی وجود دارد که بیشتر در خروجی کنتاکتور وصل می‌شود، بارهای دسته AC1 (ولتاژ تغذیه AC از نوع بار اهمی و غیر سلفی)، بارهای دسته AC3 (موتور آسنکرون روتور قفسه‌ای) در دو ولتاژ 220 و 380 ولت و بارهای دسته AC4 ( موتور آسنکرون روتور قفسه‌ای با ترمز) در ولتاژ تکفاز و سه‌فاز . فارغ از جریان نامی خروجی کنتاکتور، حداکثر توان قابل اتصال به کنتاکتور برای هر نوع از این بارها متفاوت است. مقادیر روی پلاک بدنه کنتاکتور و در کاتالوگ کنتاکتور وجود داشته و می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید.

اعداد فوق در کاتالوگ کنتاکتور قید شده است، منتها به هیچ‌عنوان استفاده در این توان‌ها توصیه نمی‌شود و پیشنهاد ما استفاده در یک تا دو رنج پایین‌از این اعداد است.

ابعاد کنتاکتور هیوندای

ابعاد کنتاکتور 9 تا 18 آمپر HGC هیوندای

ابعاد کنتاکتور 9 تا 18 آمپر 220 ولت HGC هیوندای

ابعاد کنتاکتور 22 تا 40 آمپر HGC هیوندای

ابعاد کنتاکتور 22 تا 40 آمپر 220 ولت HGC هیوندای

ابعاد کنتاکتور 50 و 65 آمپر HGC هیوندای

ابعاد کنتاکتور 50 و 65 آمپر 220 ولت HGC هیوندای

ابعاد کنتاکتور 75 تا 100 آمپر HGC هیوندای

ابعاد کنتاکتور 75 تا 100 آمپر 220 ولت HGC هیوندای

ابعاد کنتاکتور 115 تا 150 آمپر HGC هیوندای

ابعاد کنتاکتور 115 تا 150 آمپر 220 ولت HGC هیوندای

ابعاد کنتاکتور 185 تا 265 آمپر HGC هیوندای

ابعاد کنتاکتور 185 تا 265 آمپر 220 ولت HGC هیوندای

ابعاد کنتاکتور 300 تا 500 آمپر HGC هیوندای

ابعاد کنتاکتور 300 تا 500 آمپر 220 ولت HGC هیوندای

ابعاد کنتاکتور 630 و 800 آمپر HGC هیوندای

ابعاد کنتاکتور 630 و 800 آمپر 220 ولت HGC هیوندای

کاتالوگ کنتاکتور سری HG را می‌توانید از لینک زیر دانلود کنید:

دانلود کاتالوگ کنتاکتور هیوندای سری HG

تعمیر کنتاکتور هیوندای

ازآنجایی‌که کنتاکتور یکی از تجهیزات مصرفی و همچنین هزینه بر تابلو برق است، لذا قابلیت تعمیر و کاهش هزینه نگهداری آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. سه قسمت مهم کنتاکتور هیوندای قابلیت تعمیر و تعویض دارد. در همه رنج‌ها و مدل‌های کنتاکتور سه‌فاز هیوندای، بوبین آن قابلیت تعویض دارد. همچنین معمولا برای رنج بالای 150 آمپر پلاتین کنتاکتور هیوندایی نیز قابل تعویض است. همچنین در صورت خراب‌شدن کنتاکت‌های کمکی روی بدنه، می‌توان از کنتاکت کمکی نصب از بغل یا نصب از رو استفاده کرد.

یکی از مهم‌ترین تغییرات در سری HGC، قابلیت تعویض آسان بوبین آن است، که براحتی توسط یک پیچ‌گوشتی مطابق شکل زیر انجام می‌شود:

نحوه تعویض بوبین کنتاکتور هیوندای سری HGC

 

لیست قیمت کنتاکتور هیوندای و موجودی آن همیشه در سایت کوشا الکترونیک به روز است و می‌توانید با خیال راحت در هر ساعتی از شبانه‌روز سفارش خود را ثبت کنید.

لیست قیمت کنتاکتور هیوندای

تقریبا نمی‌توان هیچ پروژه برقی را بدون خرید کنتاکتور تعریف یا تصور کرد، لذا قیمت کنتاکتور هیوندای و دسترسی به لیست قیمت به‌روز از همه مدل‌های کنتاکتور Hyundai ، به ویژه قیمت کنتاکتور سه فاز هیوندای، از دغدغه مهندسین و فعالان صنعت برق است. به همین منظور در این صفحه لیست کنتاکتور هیوندای را قرار دادیم. لازم بذکر است که کلیه کنتاکتورها و دیگر محصولات برند Hyundai دارای جدول تخفیف پلکانی هستند و با خرید تعداد بالاتر، هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد. برای مشاهده جدول تخفیف پلکانی کافیست تا روی مدل کنتاکتور مورد نظر بزنید و جدول مذکور را در صفحه محصول مشاهده کنید.

تلاش کردیم تا اطلاعات مندرج در این بخش بسیار کامل و مانند یک کاتالوگ فارسی از کنتاکتور هیوندای باشد تا حتی برای همکارانی که تمایل به خرید حضوری از نمایندگی کنتاکتور هیوندا در لاله‌زار تهران دارند نیز مفید باشد. این اطمینان را به شما می‌دهیم که قیمت‌های ما در کوشانیک تفاوت چندانی با قیمت کنتاکتور هیوندا در لاله‌زار نداشته باشد و با اطمینان خاطر از خرید کنتاکتور هیوندا اصلی اقلام داخل سایت را بررسی کنید، چون تمامی کنتاکتورهای دارای برچسب هولوگرام اصالت از هستند.

برای ما فقط فروش کنتاکتور هیوندای مهم نیست، بلکه رفع نیاز شما با کالای مناسب باکیفیت و صرف حداقل هزینه مهم است.

منظور از عملکرد کنتاکتور هیوندای چیست

کنتاکتور یک نوع کلید مغناطیسی الکتریکی، متشکل از دو بخش ثابت و متحرک است. این تجهیز جهت قطع و وصل برق و جریان الکتریکی مدار از راه دور و به‌صورت خودکار، در تابلوهای برق صنعتی بکار می‌رود. به این دلیل از عبارت “کنترل از راه دور” استفاده می‌شود، چون برخلاف کلیدها و شستی‌ها، نیاز به حضور اپراتور برای عملکرد قطع و وصل کنتاکتور نیست و این عمل با اعمال ولتاژ به بوبین کنتاکتور صورت می‌گیرد. کنتاکتور به‌عنوان یک کلید قدرت در مدار قرار گرفته و دیگر تجهیزات داخل تابلو برق، با اعمال یک ولتاژ/جریان الکتریکی کوچک به کنتاکتور می‌توانند ولتاژ/جریان‌های بزرگ را قطع و وصل کنند.

کنتاکتورهای هیوندای در تابلوهای برق و تابلوهای بانک خازنی کارگاه‌های کوچک تا صنایع بزرگ و مادر نظیر صنعت سیمان، صنایع مخابرات، پالایشگاه و نیروگاه‌ها و ایستگاه‌های تولید برق و…. کاربرد دارد.
کنتاکتور هیوندایی که تولید شده در کشور کره جنوبی است، جزو بهترین تجهیزاتی است که با مکانیزم مغناطیسی عمل می‌کند. Hyundai سه نوع کنتاکتور فرمان، کنتاکتور قدرت و کنتاکتور خازنی را همراه با زیر مجموعه‌هایی از انواع کنتاکتور‌های متنوع تولید می‌کند.

Hyundai در تولید محصولات خود موفق به اخذ گواهینامه‌ها و استانداردهای ISO18001، ISO14001، ISO 9001، CE، KERI، KS، UL/C-UL، TSE، GOST-R، CCC، KR، ABS، BV، NK، LR شده است.

انواع کنتاکتور هیوندای

کنتاکتورهای هیوندای را از چند جنبه می‌توان بخش‌بندی کرد:

 • از لحاظ سری تولید: سری HiMC (بسیار قدیمی و توقف تولید)، سری UMC (نسل بعدی HiMC ولی مانند آن توقف تولید شده است)، سری HGC( سری جدیدی که در حال حاضر تولید می‌شود و دارای گارانتی است.
 • از لحاظ ولتاژ بوبین کنتاکتور: ولتاژ تحریک کنتاکتورهای برند Hyundai می‌تواند 24 ولت، 48 ولت، 110 ولت یا 220 ولت از نوع متناوب AC یا مستقیم DC باشد.
 • از لحاظ ساختمان و ساختار عملکردی: کنتاکتور خازنی هیوندای، کنتاکتور خلا هیوندا، کنتاکتور سه‌فاز و کنتاکتور تک‌فاز
 • از لحاظ قدرت سویچ جریان در خروجی: در رنج‌های مختلف تا 800 آمپر توانایی قطع و وصل را داراست.

کاربرد بوبین کنتاکتور هیوندای

بوبین از یک سیم‌پیچ، دور یک هسته تشکیل شده است که با عبور انرژی الکتریکی از آن به انرژی مغناطیسی تبدیل می‌شود و مانند آهنربا عمل می‌کند. با قطع و وصل‌شدن برق متصل به بوبین کنتاکتور هیوندای، این میدان مغناطیسی نیز قطع و وصل شده و سبب قطع و وصل‌شدن تیغه‌های خروجی کنتاکتور (پلاتین) می‌گردد.

بوبین کنتاکتور هیوندای قابل تعویض بوده و تعویض آن بسیار راحت است و با حداقل اطلاعات فنی امکان‌پذیر است. ولتاژ تحریک کنتاکتورهای برند Hyundai می‌تواند 24 ولت، 48 ولت، 110 ولت یا 220 ولت از نوع متناوب AC یا مستقیم DC باشد. هنگامی که بوبین کنتاکتور بدون برق است تیغه باز به‌صورت کلید باز و تیغه بسته به‌صورت کلید بسته است و به‌محض برق‌دار شدن بوبین، تیغه باز، بسته و تیغه بسته باز می‌شود.

کاربرد کنتاکت کمکی کنتاکتور هیوندای

عملکرد کنتاکت کمکی مانند پلاتین‌های کنتاکتور هیوندای بوده و فقط در مدار فرمان کاربرد دارند و نمی‌توان جریان الکتریکی بالایی از آن عبور داد. یک یا تعداد بیشتری کنتاکت کمکی (بسته به مدل کنتاکتور) روی بدنه اصلی خود کنتاکتور طراحی شده است، همچنین به‌صورت یک قطعه جانبی هم قابل اتصال به کنتاکتور است. در ساده‌ترین کاربرد، می‌توان توسط کنتاکت کمکی، مدار خود نگه‌دار برای کنتاکتور بست.
در کنتاکتورهای هیوندای تا 25 آمپر دارای یک کنتاکت کمکی یک باز هستند و کنتاکتورهای از 32 آمپر به بالا دارای 4 کنتاکت کمکی دو باز دو بسته است.

تجهیزات جانبی و لوازم کنتاکتور هیوندای

از تجهیزات جانبی کنتاکتور می‌توان به کنتاکت‌های کمکی نصب از رو و نصب از بغل، تایمر الکترونیکی، اینترلاک مکانیکی، نویز گیر، قفل الکترومکانیکی یا لچ، پلاتین‌ها و بوبین اشاره کرد.

کنتاکت کمکی

این تجهیز به‌منظور افزایش تعداد کنتاکت‌های کمکی موجود روی بدنه کنتاکتور و به‌صورت نصب از بغل و نصب از رو، در ترکیب‌های مختلف باز و بسته در بازار عرضه می‌شود که حداکثر دارای 4 کنتاکت با ترکیبی از کنتاکت باز و بسته است.

تایمر الکترونیکی

تایمرهای پنوماتیکی کنتاکتور مانند کنتاکت کمکی روی کنتاکتور نصب می‌شوند. این نوع تایمر نیاز به تغذیه الکتریکی جهت عملکرد ندارند و کاملا مکانیکی هستند و به‌محض تحریک بوبین کنتاکتور فعال می‌شوند و به دو صورت تاخیر در وصل و تاخیر در قطع وجود دارند. در حال حاضر باتوجه‌به رواج انواع PLC و کنترلرهای رله‌ای، کاربرد این تایمرها بسیار محدود شده است و تایمر الکترونیکی بسیاری از برندها از جمله Hyandai در بازار به‌سختی پیدا می‌شود.

اینترلاک مکانیکی

اینترلاک مکانیکی در کنتاکتور سبب می‌شود دو کنتاکتور هم‌زمان کار نکنند و هنگامی که یکی از کنتاکتورها وصل است کنتاکتور دیگر قطع بماند. درگذشته این تجهیز در مدار چپ‌گرد-راست‌گرد بسیار پرکاربرد بوده است.

پلاتین کنتاکتور

تیغه‌های خروجی یا همان پلاتین کنتاکتور مهم‌ترین بخش کنتاکتور بوده که وظیفه قطع و وصل جریان خروجی را برعهده دارد و جریان مدار از این قطعه می‌گذرد و به همین علت معمولا بیشتر از قطعات دیگر آسیب می‌بینند و نیاز به تعویض دارند. پلاتین‌ها در کنتاکتورها قابل تعویض هستند، منتها در کنتاکتورهای هیوندای آمپر پایین به دلیل عدم صرفه اقتصادی، معمولا کنتاکت آن‌ها در بازار یافت نمی‌شود و فقط در آمپرهای بالای 115 آمپر می‌توان پلاتین کنتاکتور را یافت.

تفاوت کنتاکتور UCM با HGC هیوندای

تفاوت کنتاکتور UCM با HGC هیوندای

کنتاکتور هیوندای سری UCM نسل قبلی و قدیمی Hyundai بوده که در حال حاضر فاقد خدمات پس از فروش و گارانتی است. سری HGC نسل جدید هیوندایی است که ظاهری زیباتر و به‌روزتر با ویژگی‌هایی بیشتر است:

 • رنج جریان وسیع از 9 آمپر تا 800 آمپر
 • افزایش ولتاژ عایقی تا 1000 ولت
 • کاهش ابعاد کنتاکتور نسبت به سری UCM
 • امکان نصب مستقیم انواع رله حرارتی و بیمتال روی کنتاکتور
 • دارای کاور محافظ برای نصب بی‌متال (Termal Overload Relay)
 • رنج کامل ولتاژ تحریک بوبین با ولتاژ AC متناوب 50/60 هرتز و ولتاژ DC مستقیم

حفاظت و ایمنی کنتاکتور

در کنتاکتور HGC هیوندای سطح ایمنی و حفاظت اپراتور بسیار بهینه شده و افزایش‌یافته است. Hyundai در کلیه نقاط اتصال سیم برق، کاورهایی طراحی کرده است تا در صورت برخورد اتفاقی دست یا ابزار به کنتاکتور، آسیبی به شخص وارد نشود. این کاورها تمامی سطوحی اضافی پیچ‌های ترمینال را می‌پوشاند و در قسمت ترمینال‌های کنتاکت‌های کمکی، کنتاکت‌های قدرت ورودی و خروجی و حتی بوبین دیده می‌شوند.

نصب کنتاکتور

نصب همه کنتاکتورها شباهت بسیار زیادی به هم دارد. برای کنتاکتور یادآوری این نکته لازمست که کنتاکتور یک تجهیز واسط، میان یک تجهیز کنترلی و یک‌بار است. مثلا در خروجی کنترل فاز که یک رله کوچک و مخصوص فرمان دارد، یک کنتاکتور قدرت وصل می‌کنیم که کنترل فاز وظیفه بررسی شبکه برق و اطمینان از سلامت آن را دارد و چنانچه خطایی در شبکه رخ دهد، به کنتاکتور فرمان داده و برق شبکه قطع می‌شود؛ بنابراین کنتاکتور یک ورودی (بوبین) و دو (برای کنتاکتور تک‌فاز) یا سه (کنتاکتور سه‌فاز) ترمینال خروجی دارد.

معمولا ترمینال ورودی با حروف A1 و A2 علامت‌گذاری می‌شود، این دو ترمینال به بوبین کنتاکتور وصل است و با اعمال ولتاژ مناسب به آن، بوبین تحریک و کنتاکتور عمل می‌کند. در کنتاکتور Hyundai، بوبین در هر دو سمت بالا و پایین کنتاکتور قرار دارد و بسته به‌راحتی سیم‌کشی تابلو، از هر دو طرف می‌توان برای طراحی نقشه کنتاکتور هیوندای در پروژه‌ها استفاده کرد. در بخش پلاتین‌ها و خروجی کنتاکتور، ازآنجایی‌که کنتاکتور یک نوع کلید است؛ بنابراین به‌ازای هر پلاتین، دو ترمینال داریم که یک سر آن به برق شبکه و سر دیگر آن به بار مصرفی متصل می‌گردد. مثلا برای اتصال کنتاکتور به یک موتور سه‌فاز، یک سر ترمینال‌ها به L1، L2 و L3 شبکه برق اصلی و سر دیگر ترمینال‌ها به موتور وصل می‌شود.

در سیم‌کشی کنتاکتورهای حتما از سرسیم یا کابلشو مناسب استفاده کنید تا قطع و وصل‌شدن‌های متوالی و لرزش‌های ایجاد ده باعث شل‌شدن پیچ‌ها و اتصال نامطمئن نشود. اتصال نامناسب سبب افزایش حرارت محل اتصال و آتش‌سوزی در تابلو برق می‌شود.

بخش‌های مختلف بدنه کنتاکتور هیوندای

ساختار بدنه و محتوای پلاک کنتاکتور هیوندای 9 تا 100 آمپر

 1. ترمینال‌های تحریک بوبین (در همه مدل‌های کنتاکتور هیوندای، ترمینال تحریک هم در بالا و هم در پایین کنتاکتور در دسترس است)
 2. ترمینال‌های اصلی و قدرت
 3. ترمینال کنتاکت‌های کمکی (در آمپرهای مختلف، تعداد و محل قرارگیری کنتاکت کمکی متفاوت است)
 4. سری و آمپراژ کنتاکتور
 5. برند Hyundai
 6. درپوش ایمنی تحریک فیزیکی (با فشردن این دکمه آبی‌رنگ، کنتاکتور عمل می‌کند)
 7. محل نصب روی ریل تابلو برق
 8. فریم و قاب جلویی کنتاکتور
 9. کاور جلوی کنتاکتور
 10. برچسب و پلاک کنتاکتور حاوی پارت نامبر و مشخصات فنی کنتاکتور
 11. سوراخ نصب دیواری (برای مکان‌های فاقد ریل یا برای ایمنی در نصب کنتاکتورهای سنگین آمپراژ بالا)
 12. سوراخ نصب کنتاکت‌های کمکی در طرفین

پلاک‌خوانی کنتاکتور هیوندای

پارت نامبر کنتاکتور هیوندای (Hyundai) با عبارت HGC به همراه یک عدد شروع می‌شوند که HG به معنای سری ساخت، C حرف اول کنتاکتور (Contactor) و عدد پس از آن نیز بیانگر میزان جریان نامی کنتاکتورهای هیوندای است. به‌عنوان‌مثال HGC40 به معنی کنتاکتور 40 آمپر هیوندای است. یکی از اصطلاحات اشتباه در بازار برق ایران استفاده از عبارت “D” نظیر D40، D50 و … برای ذکر مدل مورد درخواست در کنتاکتورهاست. منشا استفاده از این عبارت، کنتاکتورهای برند اشنایدر است که در بخشی از پارت نامبرهای کنتاکتور این شرکت از این عبارت استفاده شده و به دلیل رواجی که کنتاکتورهای در گذشته داشتند، این مورد همچنان در ایران رایج است.

اجزای تشکیل‌دهنده کنتاکتور هیوندای

اجزای تشکیل‌دهنده داخلی کنتاکتور هیوندای سری HGC

 1. کاور شیشه‌ای روی دکمه تحریک مکانیکی کنتاکتور که از فشرده‌شدن اشتباه یا خودسرانه توسط افراد غیرمسئول به‌صورت تصادفی جلوگیری می‌کند.
 2. پوشش روی پلاتین‌ها که وظیفه ایجاد عایق و حذف قوس‌های الکتریکی را برعهده دارد. محل اتصال سیم به کنتاکت‌های کمکی هم در این قسمت است.
 3. پوشش محافظ پلاتین‌های کنتاکت کمکی که در برابر برق‌گرفتگی حفاظت می‌کند.
 4. محفظه قوس الکتریکی در هنگام قطع و وصل جریان از آرک‌ها جلوگیری می‌کند.
 5. محفظه ترمینال پیچی وسیله‌ای برای اتصال ترمینال‌ها
 6. پل کنتاکتور که با یک کنتاکت و هسته متحرک به جهت قطع و وصل جریان استفاده می‌شود.
 7. نقطه ارتباطی قطع و وصل کنتاکت کمکی
 8. نقطه ارتباطی کنتاکت اصلی
 9. هسته متحرک: هسته کنتاکتور در زمان برق‌دار شدن به سمت هسته ثابت جذب می‌شود.
 10. فنر برگشتی کنتاکتور وظیفه جداسازی هسته ثابت را از هسته متحرک در هنگام قطع جریان سیم‌پیچ دارد.
 11. محل نصب سیم‌پیچ، بخشی قدرتمند به جهت تبدیل هسته ثابت به یک آهنربای الکتریکی
 12. هسته ثابت به قسمتی گفته می‌شود که با دریافت جریان برق یک میدان مغناطیسی ایجاد می‌کند و سیم‌پیچ به آهنربا تبدیل می‌شود.
 13. کاور محافظ سیم‌پیچ که از افراد در برابر لمس سیم‌پیچ محافظت می‌کند.
 14. دمپر لاستیکی: تاثیر عملکرد روشن/خاموش بر تماس مغناطیسی را کاهش می‌دهد.
 15. قاب: قسمت پایین تماس مغناطیسی که سیم‌پیچ و هسته ثابت را ذخیره می‌کند.

قدرت کلیدزنی کنتاکتور هیوندای

سه نوع بار متداول در برق صنعتی وجود دارد که بیشتر در خروجی کنتاکتور وصل می‌شود، بارهای دسته AC1 (ولتاژ تغذیه AC از نوع بار اهمی و غیر سلفی)، بارهای دسته AC3 (موتور آسنکرون روتور قفسه‌ای) در دو ولتاژ 220 و 380 ولت و بارهای دسته AC4 ( موتور آسنکرون روتور قفسه‌ای با ترمز) در ولتاژ تکفاز و سه‌فاز . فارغ از جریان نامی خروجی کنتاکتور، حداکثر توان قابل اتصال به کنتاکتور برای هر نوع از این بارها متفاوت است. مقادیر روی پلاک بدنه کنتاکتور و در کاتالوگ کنتاکتور وجود داشته و می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید.

اعداد فوق در کاتالوگ کنتاکتور قید شده است، منتها به هیچ‌عنوان استفاده در این توان‌ها توصیه نمی‌شود و پیشنهاد ما استفاده در یک تا دو رنج پایین‌از این اعداد است.

ابعاد کنتاکتور هیوندای

ابعاد کنتاکتور 9 تا 18 آمپر HGC هیوندای

ابعاد کنتاکتور 9 تا 18 آمپر 220 ولت HGC هیوندای

ابعاد کنتاکتور 22 تا 40 آمپر HGC هیوندای

ابعاد کنتاکتور 22 تا 40 آمپر 220 ولت HGC هیوندای

ابعاد کنتاکتور 50 و 65 آمپر HGC هیوندای

ابعاد کنتاکتور 50 و 65 آمپر 220 ولت HGC هیوندای

ابعاد کنتاکتور 75 تا 100 آمپر HGC هیوندای

ابعاد کنتاکتور 75 تا 100 آمپر 220 ولت HGC هیوندای

ابعاد کنتاکتور 115 تا 150 آمپر HGC هیوندای

ابعاد کنتاکتور 115 تا 150 آمپر 220 ولت HGC هیوندای

ابعاد کنتاکتور 185 تا 265 آمپر HGC هیوندای

ابعاد کنتاکتور 185 تا 265 آمپر 220 ولت HGC هیوندای

ابعاد کنتاکتور 300 تا 500 آمپر HGC هیوندای

ابعاد کنتاکتور 300 تا 500 آمپر 220 ولت HGC هیوندای

ابعاد کنتاکتور 630 و 800 آمپر HGC هیوندای

ابعاد کنتاکتور 630 و 800 آمپر 220 ولت HGC هیوندای

کاتالوگ کنتاکتور سری HG را می‌توانید از لینک زیر دانلود کنید:

دانلود کاتالوگ کنتاکتور هیوندای سری HG

تعمیر کنتاکتور هیوندای

ازآنجایی‌که کنتاکتور یکی از تجهیزات مصرفی و همچنین هزینه بر تابلو برق است، لذا قابلیت تعمیر و کاهش هزینه نگهداری آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. سه قسمت مهم کنتاکتور هیوندای قابلیت تعمیر و تعویض دارد. در همه رنج‌ها و مدل‌های کنتاکتور سه‌فاز هیوندای، بوبین آن قابلیت تعویض دارد. همچنین معمولا برای رنج بالای 150 آمپر پلاتین کنتاکتور هیوندایی نیز قابل تعویض است. همچنین در صورت خراب‌شدن کنتاکت‌های کمکی روی بدنه، می‌توان از کنتاکت کمکی نصب از بغل یا نصب از رو استفاده کرد.

یکی از مهم‌ترین تغییرات در سری HGC، قابلیت تعویض آسان بوبین آن است، که براحتی توسط یک پیچ‌گوشتی مطابق شکل زیر انجام می‌شود:

نحوه تعویض بوبین کنتاکتور هیوندای سری HGC

 

لیست قیمت کنتاکتور هیوندای و موجودی آن همیشه در سایت کوشا الکترونیک به روز است و می‌توانید با خیال راحت در هر ساعتی از شبانه‌روز سفارش خود را ثبت کنید.

X