ایپلن چیست؟

نرم‌افزار ePLAN یک نرم‌افزار مهندسی برق است که جهت طراحی و نقشه‌کشی سیستم‌های الکتریکی به ویژه تابلو برق استفاده می‌شود. نسخه قدیمی این نرم‌افزار در سال 1984 میلادی و با نام نسخه ۵ بود عرضه شد که بعدها در یک بروزرسانی به‌نسخه P8 تغییر نام پیدا کرد. در نرم‌افزار ePLAN امکانات ویژه‌ای جهت نقشه‌کشی، همچون شماره‌گذاری سیم‌ها، مستندسازی، دسترسی به تجهیزات، ایجاد و دریافت گزارشات مختلف و همچنین طراحی نقشه جانمایی تابلو برق به صورت دو بعدی و سه بعدی فراهم شده‌است. این نرم‌افزار اصلی‌ترین نرم‌افزار شرکت ePLAN است، منتها این شرکت نرم‌افزارهای دیگری نیز در زمینه برق صنعتی تولید کرده است:

نرم‌افزار ePLAN Pro Panel

بخشی از نرم‌افزار ایپلن است که در آن امکانات و منوهای مربوط به سه‌بعدی کردن تابلو طراحی شده قرار داده شده است. در واقع شما با نصب نرم‌افزار ePLAN نیازی به نصب ePLAN Pro Panel نخواهید داشت.

نرم‌افزار ePLAN Harness

 

نرم‌افزار NePLAN

برای تحلیل شبکه‌های تولید، انتقال، توزیع و شبکه‌های برق صنعتی می‌توان NEPLAN استفاده کرد. قدرت این نرم‌افزار در تحلیل شبکه‌های برق قدرت بوده و بیشتر برای مهندسین این رشته کاربرد دارد.

 

مقالات پیشنهادی ما برای یادگیری ePLAN

مقالات دائما در حال به‌روزرسانی و اضافه‌شدن آموزش‌های جدید است. پیشنهاد می‌کنیم هر چند وقت یک‌بار سری به این صفحه بزنید.

مشاهده آرشیو آموزش ePLAN