به‌طورکلی نرم‌افزارهای آلمانی، نرم‌افزارهایی سخت نصب و سخت کرک هستند. بعضی از همکاران به‌راحتی نصب و کرک می‌کنند و برخی از دوستان موفق به این امر نمی‌شوند. در این پست تلاش می‌کنیم تا آنچه در این مدت بر اساس تجربه کسب کردیم را در اختیار شما قرار دهیم. ذکر این نکته نیز لازم است که ممکن است دوستانی خلاف موارد زیر را تجربه کرده باشند، لذا خوشحال خواهیم شد که تجارب خود را در بخش “دیدگاه” با ما در میان بگذارید. پس با هم نکات نصب نرم‌افزارهای برق و اتوماسیون مخصوصا نرم‌افزارهای آلمانی را بررسی خواهیم کرد.

نکات عمومی

 1. مهم‌ترین نکته‌ای که باید مدنظر داشته باشید، این است که ویندوز شما نیز کرک شده است و همیشه مشکل الزاماً از سورس برنامه شما نیست، بلکه بیشتر اوقات مشکل از ویندوز است.
 2. چنانچه برنامه را دانلود می‌کنید و یا آن را خریداری می‌کنید، توجه داشته باشید که اغلب منبع همه این برنامه‌ها یکسان است و تفاوتی بین فایل دانلود از P30download یا downloadly یا سایت خود ما یا دیگر سایت‌ها نیست. بنابراین وقت و ترافیک خود را صرف دانلود مجدد نکنید. ( البته اگر نرم‌افزار را خریده باشید و بیش از یک سال از زمان خرید آن گذشته باشد، ممکن است که مشکل از DVD باشد)
 3. در زمان دانلود، از سایتی دانلود کنید که فایل‌های آن دارای قابلیت Repair ( تعمیر) باشند. این قابلیت باعث می‌شود که در صورت ناقص دانلود شدن، بتوانید فایل را تعمیر کنید و اغلب نیاز به دانلود مجدد نباشد. این قابلیت در فایل‌های پی‌سی‌دانلود و کوشا الکترونیک وجود دارد. ( اطلاع دقیقی از سایت‌های دیگر نداریم)
 4. نرم‌افزارهای eplan و زیمنس یک‌بار نصب هستند. به این معنی که اگر یک‌بار نصب کردید و به هر علتی با پیغام خطا روبرو شدید، احتمالا بایست ویندوز مجدد نصب گردد. پاک‌کردن این دو نرم‌افزار و تلاش برای نصب مجدد نیز راهکاری جز تعویض ویندوز نخواهد داشت. (در انتهای این مقاله یک‌راه حل ارائه‌شده است که شاید شما را از نصب مجدد ویندوز بی‌نیاز کند)
 5. نباید فایل‌های نصب را در فولدرهای تو در تو یا فولدرهایی با نام فارسی کپی کنید.

نکات نصب – نرم افزار

 1. به اعتقاد ما تا این لحظه ویندوز ۷ (نسخه Ultimate) بهترین ویندوز برای مهندسین صنعت اتوماسیون و برق می‌باشد.
 2. حتماً از ویندوزهای ۶۴ بیتی استفاده کنید. در ویندوزهای ۳۲ بیتی شما حداکثر از ۳٫۷ گیگ رم خود می‌توانید استفاده کنید، که برای نرم‌افزارهای امروزی بسیار کم است.
 3. پیشنهاد می‌کنیم، اگر ۲ سال از زمان خرید ویندوز گذشته است، یک DVD جدید خریداری کنید. قدیمی بودن DVD ( اکسید شدن سطح آن، خش‌دار بودن و ….) و همچنین ضعیف شدن لنز Reader باعث می‌گردد تا عمل نصب ویندوز به‌خوبی انجام نگیرد و بعداً در نصب نرم‌افزار با پیغام خطا روبرو شوید.
 4. اگر چند ماه از زمان نصب ویندوز گذشته است، پیشنهاد می‌کنیم که نرم‌افزارهای زیمنس یا eplan را نصب نکنید. ترجیحاً این دو برنامه در زمانی که ویندوز خام است و هنوز برنامه‌ای روی آن نصب نشده است، نصب نمایید.
 5. قبل از نصب آنتی‌ویروس، نرم‌افزارها را نصب کنید. اغلب آنتی‌ویروس‌ها حتی با غیرفعال کردن آن، بخش اصلی حفاظتی آن غیرفعال نمی‌شود و ممکن است در زمان نصب مشکل ایجاد کند.
 6. تلاش کنید که ویندوز را از شرکتی خریداری کنید که در سورس آن کمترین دست‌کاری انجام‌شده باشد. از خرید ویندوزهایی که در پکیج‌های نرم‌افزاری ست ( مانند کینگ – King) یا ویندوزهایی که فارسی شده‌اند، یا خودکار آفیس را نصب می‌کنند و مانند این‌ها خودداری نمایید. آنچه ما تجربه کردیم، بهترین ویندوز کرک شده متعلق به شرکت گردو می‌باشد.
 7. برای شروع نصب از ویندوز ۷ به بعد، به‌جای دو بار کلیک روی فایل Setup،حتماً روی فایل کلیک راست کنید و Run as Admin را بزنید. برای کرک کردن نیز حتماً از این راه استفاده نمایید.
 8. در زمان نصب نرم‌افزارها کار دیگری با سیستم انجام ندهید و اجازه دهید که کل پردازش سیستم تنها برای نصب برنامه باشد.
 9. ویندوز را حتماً در درایو C نصب نمایید و حتماً حتماً همه برنامه‌های خود را در همین درایو نصب کنید.
 10. چنانچه نرم‌افزاری که قصد نصب آن را دارید با ویندوز فعلی شما سازگار نیست، می‌توانید ویندوز مجازی نصب کرده و از امکانات آن بهره‌مند گردید.

 

نکات نصب – سخت‌افزار

 1. حداقل سیستم سخت‌افزاری موردنیاز برای نصب نرم‌افزار را بررسی کنید. مثلاً تیا ۱۴ را بر روی سیستمی با رم ۲ گیگ نباید نصب کرد.
 2. در ابتدای نصب بررسی نمایید که هار دیسک شما، فضای کافی برای نصب برنامه را داشته باشد. به‌عنوان‌مثال نسخه ۱۴٫۱ تیا پورتال در حدود ۵۰ گیگ فضای خالی برای نصب نیاز دارد. تلاش کنید که پارتیشن‌بندی هار را به‌گونه‌ای انجام دهید که بعد از نصب همه برنامه، حداقل ۵۰ گیگ از درایو ویندوز شما خالی بماند.

 

 

نرم‌افزارهای پیش‌نیاز و ضروری 

پیش از آنکه نرم‌افزاری را دانلود و اقدام به نصب آن کنید، لازم است تا چند برنامه روی سیستم شما حتما نصب باشد.

نرم‌افزار مدیریت دانلود 

شایع‌ترین مشکل در ایران قطع و وصل‌های دائم در اینترنت است. حتی گاهی این قطع و وصلی در حدی نیست که ما متوجه آن شویم ولی باعث ناقص دانلود شدن و در نتیجه بروز مشکل در فایل دانلودی و عدم امکان استفاده از آن فایل در نصب نرم‌افزارهای برق و اتوماسیون خواهد شد. همچنین در صورت قطعی برق، هر آنچه دانلود کرده‌ایم را باید مجدد دانلود کنیم. نرم‌افزارهای مدیریت دانلود علاوه بر افزایش سرعت دانلود، با استفاده از تکنیک‌هایی تا درصد بسیار زیادی (۹۹%) فایل‌ها در زمان قطعی اینترنت محافظت کرده و فایل تا سالم می‌مانند. همچنین چنانچه سایتی که از آن دانلود می‌کنید قابلیت ازسرگیری دانلود (Resume) را داشته باشد نیز مشکلی در زمان قطعی برق وجود نخواهد داشت و با وصل مجدد برق شما از ادامه فایل دانلود می‌کنید و نیاز به دانلود مجدد نیست. ( سرور کوشا الکترونیک دارای قابلیت Resume است). محبوب‌ترین نرم‌افزار در ایران IDM است.

نرم‌افزار مدیریت دانلود برای نصب نرم‌افزارهای برق و اتوماسیون

نکات قابل توجه در استفاده از IDM:

 • این نرم‌افزار روی ویندوزها نصب می‌شود.
 • از دانلود همزمان چند فایل خودداری کنید. این‌کار باعث می‌شود تا احتمال خرابی فایل‌های دانلودی افزایش یابد، مخصوصاً اگر یکی از فایل‌ها بسیار حجیم باشد.
 • از قطعه بندی بیش از حد فایل‌ها خودداری کنید.در برنامه Internet Download Manager امکان تغییر تنظیمات مربوط به قطعه سازی فایل‌ها موجود است و بعضی افراد به اشتباه فکر می‌کنند هرچه تعداد اتصالات و یا Connections را افزایش دهند، فایل با سرعت بیشتری دانلود می‌شود در صورتی که این‌کار احتمال خرابی فایل‌ها را بسیار افزایش می‌دهد.با توجه به شرایط کنونی و وضعیت اینترنت در ایران پیشنهاد می‌شود حداکثر از ۸ اتصال برای دانلود فایل‌های خود استفاده کنید.

 

نرم‌افزار بازکردن فایل‌های فشرده‌ 

نرم‌افزار فشرده ساز برای نصب ساده‌تر نرم‌افزارهای برق و اتوماسیون

فایل نرم‌افزارها به‌منظور کاهش حجم و دریافت سریع‌تر فشرده‌ می‌شوند، برای خارج‌سازی فایل‌ها از حالت فشرده از نرم‌افزار Winrar و یا مشابه آن استفاده کنید.

 

در صورت مشاهده پیام No archives found از نرم افزار ۷zip استفاده کنید

مزیت استفاده از نرم‌افزارهای فشرده‌ساز، راحتی انتقال و عدم امکان نفوذ ویروس ( اگر رمز عبور داشته باشد) در نصب نرم‌افزارهای برق و اتوماسیون خواهد بود

استفاده از نرم‌افزارهای uninstaller

یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که به علت کرک بودن ویندوزها و نرم‌افزارها بروز می‌کند، نصب ناقص نرم‌افزارها مخصوصاً نرم‌افزارهای Eplan و نرم‌افزارهای زیمنس ( تیا، سیماتیک و….) می‌باشد. در اغلب موارد لازم خواهد بود تا ویندوز مجدد نصب گردد که این موردنیاز به‌صرف زمان زیادی خواهد شد.

یکی از راه‌هایی که می‌تواند مفید باشد، پاک کردن نرم‌افزار با  استفاده از نرم‌افزارهایی موسوم به uninstaller می‌باشد. این نرم‌افزارها تمام ردپاها و باقیمانده‌های نرم‌افزار نصب‌شده را از رجیستری پاک‌کرده و می‌توان نرم‌افزار را مجدد نصب کرد.

البته استفاده از این نرم‌افزارها هیچ تضمین قطعی برای رفع مشکل نخواهد بود و احتمال دارد که درنهایت مجبور به تعویض ویندوز شوید. ولی با توجه به حجم کم نرم‌افزارهای uninstaller و کاربری آسان آن، استفاده از آن به‌عنوان یک‌راه حل منطقی می‌باشد.

در ادامه سه نرم‌افزار پرکاربرد uninstaller جهت دانلود قرار داده‌شده است که می‌توانید هرکدام را بسته به‌دلخواه خود دانلود نمایید. توجه کنید که کلیه نرم‌افزارها به‌صورت Portable بوده و نیازی به نصب ندارند.

 

 

آموزش تعمیر فایل فشرده

تمام فایل‌هایی که روی سرور قرارگرفته‌اند سالمند و خرابی فایل دانلودی به علت کش کردن فایل‌ها از طرف ISP یا بروز مشکل در نرم‌افزار مدیریت دانلود است و فایل ناقص دانلود می‌شود. چنانچه فایل دانلود شده دارای قابلیت Recovery Record باشد (همه فایل‌های کوشا الکترونیک این قابلیت را دارند) می‌توان برای تعمیر آن تلاش کرد.

روش اول: تعمیر فایل آرشیو با استفاده از نرم‌افزار WinRAR

جهت تعمیر فایل آرشیو موردنظر با استفاده از نرم‌افزار WinRAR مراحل زیر را طی کنید:

 1. نرم‌افزار WinRAR را اجرا کنید و سپس به مکان فایل آرشیو موردنظر خود بروید.
 2. فایل مورد نظر را انتخاب کنید و سپس گزینه “Repair” را از طریق منوی بالا کلیک کنید.
 3. در پنجره جدید، مکان ذخیره فایل تعمیر شده را تعیین کنید و OK کنید.
 4. پس از اتمام، درصورتی‌که تعمیر فایل مورد نظر، فایل تعمیر شده معمولاً با نام پیشوند Fixed یا Rebuilt ذخیره می‌شود.
  توجه: چنانچه فایل تعمیر شده جزو نرم‌افزارهای چندبخشی است ( دارای بخش اول، بخش دوم و …) ، دقت کنید که قبل از Extract کردن فایل تعمیر شده، پیشوند اضافه‌شده (Fixed یا Rebuiltو…) را پاک کنید.

در کلیپ زیر تعمیر فایل‌های RAR با Repair archive را فرا خواهید گرفت:

توجه: اگر پس از ریکاوری نوشته شد sector recovered یعنی به درستی فایل تعمیر شده است و اگر نوشت recover failed یعنی امکان ریکاور وجود ندارد و باید فایل را دوباره دانلود کنید.

روش دوم: استفاده از نرم‌افزارهای تعمیر فایل‌های آرشیو

با استفاده از نرم‌افزارهای زیر نیز می‌توانید فایل‌های آرشیوی که تا حد زیادی آسیب‌دیده‌اند و توسط نرم‌افزار WinRAR قابل تعمیر نیستند را، تعمیر کنید.

چنانچه هیچ‌یک از روش‌های بالا نتیجه‌بخش نبود، لازمست تا یک‌بار دیگر فایل دانلود شود.

 

پیدا کردن محل نصب برنامه

گاهی برای تکمیل فرآیند نصب (مثلا کرک کردن نرم‌افزار) نیاز به دانستن محل نصب برنامه داریم. در ادامه راحت‌ترین راه‌های پیدا کردن محل نصب نرم‌افزار در ویندوزهای مختلف را لیست کرده‌ایم:

 • ویندوز XP : روی Shortcut برنامه در منوی استارت کلیک راست کرده و روی گزینه Properties کلیک کنید. سپس گزینه Find Target را بزنید.
 • ویندوز ۷ : روی Shortcut برنامه در منوی استارت کلیک راست کرده و Open file location را بزنید.
 • ویندوز ۸ : روی کاشی برنامه در صفحه Start Screen کلیک راست کرده و گزینه Open file location را بزنید. در پنجره باز شده، روی Shortcut برنامه کلیک راست کرده و گزینه Open file location را بزنید.
 • ویندوز ۱۰ : روی Shortcut برنامه در منوی استارت کلیک راست کرده و Open file location را بزنید. در پنجره باز شده، روی Shortcut برنامه کلیک راست کرده و گزینه Open file location را بزنید.

 

نصب نرم‌افزارهای چند بخشی

با توجه به حجم بالای نرم‌افزارهای تخصصی، جهت دانلود راحت‌تر و بروز مشکلات کمتر، صاحبان سایت‌ها این نرم‌افزارها را در چند بخش (چند Part) در سایت خود قرار می‌دهند. در فیلم زیر نحوه نصب اینگونه نرم‌افزارها را مشاهده می‌کنید:

 

سوالات و مشکلات متداول نصب نرم‌افزار

در این قسمت سوالات پرتکرار نصب نرم‌افزارهای برق و اتوماسیون را لیست کرده‌ایم.

** بر روی لینک دانلود کلیک می کنم ولی فایل دانلود نمی شود؟

در ساعاتی به دلیل ترافیک بالای سرور، ممکن است شروع دانلود با تأخیر باشد و یا سرعت دانلود کند شود، بهتر است لینک دانلود را کپی کنید و در یک نرم‌افزار مدیریت دانلود (که از اینجا قابل دریافت است) وارد کنید، تا دانلود سریع‌تر صورت گیرد.اگر باز هم دانلود نشد، چند دقیقه بعد مجدداً تلاش کنید.


** هنگام دانلود فایل با خطای ۵۰۳ روبرو می شوم؟ / هنگام دانلود فایل های چند بخشی، یک و یا چند بخش دانلود نمی شوند؟

باید فایل‌ها به صورت تک‌تک دانلود شوند و پس از اتمام دانلود یک فایل، به سراغ دانلود فایل بعدی بروید ولی اگر هم‌زمان دانلود چندین فایل را شروع کنید ممکن است با پیغام خطای ۵۰۳ مواجه شوید.


**رمز عبور فایل را وارد می کنم ولی باز پیغام خطا می دهد، دلیلش چیست؟

موارد زیر را بررسی کنید:

 1. هنگام واردکردن پسورد ممکن است که صفحه کلید شما در حالت حروف بزرگ باشد و پسورد با حروف بزرگ وارد شود. رمز غبور باید با حروف کوچک وارد شود.
 2. هنگام واردکردن پسورد ممکن است صفحه کلید شما در حالت فارسی باشد، که در این حالت هم پسورد پذیرفته نمی‌شود، در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد (زبان کیبرد) نیز دقت کنید.
 3. پسورد را Copy & Paste نکنید، زیرا در این حالت ممکن است پسورد به درستی وارد نشود و بهتر است که پسورد را تایپ کنید.
 4. اگر تمام موارد بالا مطمئن شدید و باز هم با پیغام خطای پسورد مواجه شدید، به خاطر این است که فایلی مورد نظر شما به صورت صحیح دانلود نشده است و چون فایل کامل نیست با پیغام خطا مواجه می‌شوید. برای اینکه فایلی را به صورت صحیح دانلود کنید شما باید از یک نرم افزار مدیریت دانلود استفاده کنید.
  ابتدا با استفاده از روش های گفته شده برای تعمیر فایل، تلاش کنید تا فایل تعمیر شود و اگر باز هم خطا گرفت نیاز است تا فایل مذکور مجدد دانلود شود.


** در قسمت دانلود نوشته شده است، دانلود بخش اول، دوم و … منظور از آن چیست؟

ما فایل های حجیم را به چند بخش کوچک تقسیم می‌کنیم تا دانلود آن راحت‌تر و احتمال خرابی آن کمتر شود، به عنوان مثال اگر یک فایل با حجم ۱ گیگابایتی را به صورت یکپارچه برای دانلود قرار دهیم اگر شما ۹۰۰ مگابایت آن را دانلود کنید و ارتباط اینترنتی شما قطع شود مجبور هستید مجدداً از ابتدا آن را دانلود کنید. برای رفع این مشکل، ما فایل ۱ گیگابایتی را به ۵ بخش با حجم ۲۰۰ مگابایت تقسیم می‌کنیم و شما این بخش‌ها را به صورت تک‌تک دانلود می‌کنید، حال اگر در هنگام دریافت بخش پنجم مشکلی پیش آمد دیگر نیاز نیست شما از ابتدا تمامی بخش‌ها را دانلود کنید و تنها کافی است بخش پنجم را مجدداً دانلود کنید.


** تمامی بخش های یک فایل چند قسمتی را دانلود کرده ام برای استفاده چه کاری باشد انجام دهم؟

برای اینکه بخش‌های یک فایل را به هم متصل کنید شما به نرم افزار WinRAR احتیاج دارید. پس از نصب نرم افزار WinRAR تمامی بخش‌های یک فایل را درون یک پوشه در کنار هم قرار دهید و تنها بر روی فایلی که در انتهای آن عبارت Part1 را می‌بینید راست کلیک کنید و گزینه Extract here را بزنید، سپس رمز فایل فشرده را بزنید و منتظر بمانید … نرم افزار تمامی بخش‌ها را به صورت خودکار شناسایی می‌کند و در نهایت فایل اصلی را ایجاد می‌کند (به عنوان مثال از ۵ فایل ۲۰۰ مگابایت یک فایل ۱ گیگابایتی حاصل می‌شود) و نیازی با Extract کردن دیگر فایل های فشرده نیست.


** در هنگام Extract کردن فایل ها ناگهان با پیغام the archive is either in unknown format or damaged مواجه می شوم، دلیلش چیست؟

این مشکل به این خاطر است که فایل مورد نظر به‌درستی دانلود نشده است و بایستی مجدداً فایل را دانلود کنید برای دانلود فایل ها و به منظور کاهش احتمال خرابی، برای دانلود حتماً از یک نرم افزار مدیریت دانلود استفاده کنید. ابتدا با استفاده از روش های گفته شده برای تعمیر فایل، تلاش کنید تا فایل تعمیر شود و اگر باز هم خطا گرفت نیاز است تا فایل مذکور مجدد دانلود شود.


** در هنگام Extract کردن فایل ها ناگهان با پیغام CRC Wrong Password مواجه می شوم، دلیلش چیست؟

به پیغام خطا دقت کنید و ببینید دقیقاً بر روی کدام بخش پیغام خطا می‌دهد، بر روی هر بخشی که پیغام خطا بدهد به منزله این است که فایل آن بخش خراب است و درست دانلود نشده است و باید مجدداً همان بخش را دانلود کنید، توجه داشته باشید لازم نیست تمامی بخش‌ها را دانلود کنید فقط کافی است همان بخش خراب دوباره دانلود شود.
ابتدا با استفاده از روش های گفته شده برای تعمیر فایل، تلاش کنید تا فایل تعمیر شود، اگر با این روش هم موفق نشدید ورژن نرم افزار WinRAR خود را چک کنید و در صورت قدیمی بودن آخرین نسخه WinRAR را نصب کنید.


** در هنگام Extract کردن فایل ها ناگهان با پیغام next volume is required مواجه می شوم، دلیلش چیست؟

این مشکل به این خاطر است که شما تمامی قسمت‌های فایل مورد نظر را دانلود نکرده‌اید یا آن‌ها را کنار هم در یک فولدر قرار ندادید. اگر با اصلاح این مورد، باز هم موفق نشدید ورژن نرم افزار WinRAR خود را چک کنید و در صورت قدیمی بودن آخرین نسخه WinRAR را نصب کنید.


** در هنگام Extract کردن فایل ها با پیغام Total path and file name length must not exceed 260 characters مواجه می شوم، دلیلش چیست؟

این مشکل به این خاطر است که فایلی که قصد Extract آن را دارید نام طولانی دارد و یا در پوشه ایی قرار دارد که دارای نام طولانی هست و یا مسیری که فایل در آن قرار دارد در پوشه های تودرتویی واقع‌شده است که نام‌های طولانی دارد، بر اساس یک محدودیتی که در ویندوز وجود دارد نام و مسیر قرارگیری یک فایل نباید بیشتر از ۲۵۵ کاراکتر باشد برای رفع این مشکل فایل های دانلود شده را در یک مسیر کوتاه همانند C:\ کپی کنید و سپس اقدام به Extract کنید. اگر با این روش هم موفق نشدید ورژن نرم افزار WinRAR خود را چک کنید و در صورت قدیمی بودن آخرین نسخه WinRAR را نصب کنید.


** نرم افزار را دانلود کرده ام ولی برای اجرا محدودیت دارد و یا پس از مدتی از کار می افتد، دلیلش چیست؟

شما باید نصب نرم‌افزارهای برق و اتوماسیون را مطابق با آموزش نصب آن انجام دهید. در غیر این صورت ممکن است در اجرای آن به مشکل برخورید.


** نرم افزاری را دانلود کرده ام، هنگام استفاده آنتی ویروس پیغام ویروسی بودن فایل کرک را می دهد، دلیلش چیست؟

فایل های کرک به دلیل ماهیت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتی‌ویروس‌ها به عنوان فایل خطرناک شناسایی شوند در این گونه مواقع به صورت موقت آنتی‌ویروس خود را غیر فعال کنید، نرم افزار را نصب و مطابق راهنمای نصب کرک کنید و سپس آنتی ویروس خود را مجدداً فعال کنید. ( البته پیشنهاد ما اینست که ابتدا اجازه دهید آنتی‌ویروس کرک را پاک کند و نوع ویروس گزارش‌شده رو چک کنید و چنانچه از نوع فایل کرک بود، با خیال راحت آنتی‌ویروس را غیر فعال کنید)


** نرم افزار را دانلود کرده ام، در پوشه کرک اصلاً فایلی قرار ندارد؟

این مشکل زمانی پیش می آید که بلافاصله پس‌ازاینکه فایل را از حالت فشرده خارج می‌کنید، آنتی‌ویروس شما فایل کرک را حذف می‌کند و پیغام حذف آن را نمایش نمی‌دهد، در این موارد قبل از اینکه فایل را از حالت فشرده خارج کنید، آنتی‌ویروس خود را غیر فعال کنید. ( البته پیشنهاد ما اینست که ابتدا اجازه دهید آنتی‌ویروس کرک را پاک کند و نوع ویروس گزارش‌شده رو چک کنید و چنانچه از نوع فایل کرک بود، با خیال راحت آنتی‌ویروس را غیر فعال کنید)


** هنگام دانلود فایل با خطای ۴۰۴ مواجه می شوم؟

این مشکل به خاطر از کار افتادن لینک دانلود به وجود می آید که شما از طریق لینک گزارش خرابی می‌توانید، آن را به اطلاع ما برسانید تا برطرف شود.

 

امیدواریم که موارد بالا، مشکلات شما در زمان نصب نرم‌افزارهای برق و اتوماسیون کم کند. چنانچه سؤالی داشتید می‌توانید در بخش نظرات درج نمایید. همچنین خوشحال خواهیم شد تا تجربیات خود را از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

توجه کنید که اگر با پیام خطای خاصی در زمان نصب نرم‌افزار برخوردید، کافیست تا تصویر خطا را در صفحه نرم‌افزار مربوطه برای ما ارسال کنید تا همکاران فنی بررسی جامعی داشته باشند.