دانلود تیا 16

دانلود TIA Portal 16.0

پورتال اتوماسیون کاملاً یکپارچه یا تیا پورتال (TIA Portal) امکان دسترسی کامل به کل پروسه اتوماسیون دیجیتال، از برنامه‌ریزی دیجیتال و مهندسی یکپارچه تا عملیات شفاف را فراهم می‌کند. این نرم‌افزار به‌عنوان بخشی از تحقق رؤیای زیمنس برای ایجاد دسترسی تمام‌عیار به فرآیندهای اتوماسیون است. در این مقاله لینک‌های دانلود TIA Portal 16.0 را برای شما آماده کرده‌ایم.


سخت‌افزار و سیستم‌عامل مورد نیاز:

آنچه در ادامه ملاحظه می‌کنید، سیستم مورد نیاز (System requirements) برای نصب تیا 16 است. توجه داشته باشید که سخت‌افزار لیست زیر برای اجرای بهینه و با سرعت مناسب است. درصورتی‌که که مشخصات سخت‌افزار شما ضعیف‌تر از موارد لیست زیر است، نرم‌افزار نصب خواهد شد ولی احتمالاً در صورت بزرگ بودن پروژه و حجیم بودن حج برنامه نوشته‌شده سیستم با کندی اجرا خواهد شد، مخصوصاً در زمان شبیه‌سازی و پروژه WinCC

Processor : Intel® Core™ i5-6440EQ (up to 3.4 GHz)
RAM : 16 GB (min. 8 GB & MAX 32 GB for large projects)
Hard disk : SSD with 50 GB free storage space
Monitor: 15.6″ full HD display (1920 x 1080 or more)
Operating system: Windows 7 SP1 64bit ( Professional & Enterprise & Ultimate SP1)

توجه: نرم‌افزار ” STEP 7 Basic/Professional and WinCC Professional” روی ویندوز 7 نصب نمی‌شود و فقط ” STEP 7 Basic/Professional incl. Safety and WinCC Basic/Comfort/Advanced and WinCC Unified” را می‌توان روی ویندوز 7 نصب کرد.

Windows 10 64-bit (Professional/ Enterprise Version 1809, 1903 OR Windows 10 IoT Enterprise 2015/2016/2019 LTSB)
Windows Server 64-bit Full Installation (2012 R2 StdE OR 2016/2019 Standard)

پیشنهاد ما: با توجه به اینکه نرم‌افزار STEP 7 Basic/Professional and WinCC Professional روی ویندوز7 نصب نمی‌شود، تنها گزینه در دسترس ویندوز 10 است و سیستم‌عامل کامپیوتر شما حتماً باید 10 باشد.

 

سازگاری با ویندوز مجازی:

تیا پورتال 16 با ویندوز مجازی‌های زیر سازگار بوده و می‌توان جهت نصب از آن‌ها استفاده کرد:

• VMware vSphere Hypervisor (ESXi) 6.5 (or higher)
• VMware Workstation 15 (or higher)
• VMware Player 15 (or higher)
• Microsoft Hyper-V Server 2016 (or higher)

پیشنهاد ما: تا جایی که واقعاً مجبور نشدید، از ویندوز مجازی برای راه‌اندازی و استفاده از تیا استفاده نکنید. ویندوزهای مجازی منابع بالایی از CPU و RAM سیستم را استفاده می‌کنند و ممکن است که در صورت ضعیف بودن سخت‌افزار مشکلاتی را در نصب و راه‌اندازی TIA Portal ایجاد کنند.

 

سازگاری تیا16 با ورژن‌های قبلی

 • یکی از مشکلاتی که همیشه برنامه نویسان تیا پورتال با آن روبرو می‌شوند عدم امکان راحت پروژه‌های قدیمی به ورژن‌های جدید است. پروژه‌هایی که با ورژن 13 SP1 و جدیدتر نوشته‌شده باشد می‌توان مستقیماً در تیا 16 باز کرد. پروژه‌هایی که با ورژن‌های قدیمی‌تر ( تیا 11 الی تیا 13) نوشته‌شده باشد، لازم ست تا ابتدا در تیا 13 SP1 (تیا 13.1) ذخیره شود و بعد به تیا 16 منتقل گردد.
 • تیا16 می‌تواند در کنار تیا 11 الی تیا 15.1 روی یک سیستم نصب گردد.
 • از بین WinCC Professional 16.0 و WinCC Unified تنها یکی از این دو می‌تواند روی سیستم نصب شود. به‌عبارت‌دیگر نصب WinCC Unified روی سیستمی که WinCC (هر ورژنی) نصب‌شده باشد، امکان‌پذیر نخواهد بود.
 • در برنامه‌نویسی خانواده S7-300 پیشنهاد اول ما استفاده از نرم‌افزار SIMATIC Manager برای برنامه‌نویسی است، منتها در صورت استفاده از تیا پورتال، حداکثر از ورژن TIA 13 SP1 استفاده کنید. ( به گفته سازندگان تیا پورتال، با توجه به برنامه زیمنس برای توقف تولید خانواده S7-300 از ورژن TIA13.1 به بعد توسعه‌ای برای این خانواده در ورژن‌های جدیدتر انجام‌نشده و احتمال وجود باگ وجود دارد)
 • پیش از تبدیل ورژن پروژه و باز کردن پروژه در TIA16.0 حتماً ورژن CPU و Firemware آن را چک کنید. برخی از مدل‌هایCPU در ورژن‌های جدید فقط Firmware 4 به بالا را پشتیبانی می‌کنند.
 • برنامه نوشته‌شده (Program code) و تنظیمات سخت‌افزار در نرم‌افزار ( hardware configuration) انجام‌شده در سیماتیک منیجر ورژن STEP 7 V5.4 SP5 به‌صورت مستقیم در تیا16 و نرم‌افزار TIA STEP 7 V16 قابل‌بازگشایی و انتقال است.
 • نرم‌افزار STEP 7 Safety Advanced V16 برای نصب نیاز به STEP 7 Professional V16 دارد.

 

لینک‌های دانلود:

جهت سادگی دانلود، هر نرم‌افزار در چند بخش برای دانلود قرار داده شده است، همه بخش‌های نرم‌افزار مورد نیاز را دانلود کرده و فقط Part1(بخش اول) را از حالت فشرده خارج کنید. به‌صورت خودکار بخش‌های بعدی از حالت فشرده خارج خواهند شد.

رمز عبور فایل‌های فشرده: kooshanic.com

 

دانلود SIMATIC STEP 7 Professional-Safety Advanced & WinCC Professional 16

دانلود بخش اول
دانلود بخش دوم
دانلود بخش سوم

 

دانلود Siemens SIMATIC Include WinCC Unified 16

توجه: نصب WinCC Unified روی سیستمی که WinCC (هر ورژنی) نصب‌شده باشد، امکان‌پذیر نخواهد بود.

دانلود بخش اول
دانلود بخش دوم
دانلود بخش سوم

 

دانلود Siemens SINAMICS Startdrive Advanced 16

دانلود بخش اول
دانلود بخش دوم
دانلود بخش سوم

 

دانلود Siemens SIMATIC WinCC Panel Images 16

دانلود بخش اول
دانلود بخش دوم
دانلود بخش سوم
دانلود بخش چهارم

 

دانلود PLCSIM 16

دانلود SIMATIC PLCSIM v16.0

دانلود SIMATIC PLCSIM Advanced v16.0

 

دانلود کرک EKB


آموزش نصب تیا v16.0

در فیلم زیر می‌توانید نحوه نصب تیا ورژن 16.0 را مشاهده کنید:

 


آموزش کرک تیا v16.0

در فیلم زیر می‌توانید نحوه کرک تیا ورژن 16.0 را مشاهده کنید:[av_notification title=’راهنمای دانلود’ icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ color=’green’ border=” custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ size=’large’ close_btn=” cookie_lifetime=’نام‌کاربری نمی‌تواند بیشتر از ۶۰ حرف باشد.’ custom_class=” av_uid=’av-1ym72y’ admin_preview_bg=”]

 • نحوه نصب نرم‌افزارهای چند بخشی را می‌توانید در این لینک مشاهده کنید < نصب نرم‌افزارهای چند بخشی>
 • اگر نرم‌افزار مدیریت دانلود ندارید، پیش از شروع دانلود، حتماً نرم‌افزارIDM را نصب کنید. <دانلود نرم‌افزار IDM>
 • برای دانلود فایل، روی عبارت “دانلود …” کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
 • چنانچه در مقابل لینک دانلود عبارت بخش اول، دوم و … مشاهده کردید، لازمست تا همه بخش‌ها حتماً دانلود شود تا فایل قابل‌استفاده باشد.
 • فایل نرم‌افزارها به‌منظور کاهش حجم و دریافت سریع‌تر فشرده‌شده‌اند، برای خارج‌سازی فایل‌ها از حالت فشرده از نرم‌افزار Winrar و یا مشابه آن استفاده کنید.<دانلود نرم‌افزار Winrar>
 • در زمان ورود “رمز عبور” فایل فشرده دقت کنید که تمامی حروف را می‌بایستی به‌صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA (زبان)کیبورد خود توجه داشته باشید. همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.رمز عبور: kooshanic.com
 • چنانچه در هنگام خارج‌سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، درصورتی‌که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به‌صورت خراب دانلود شده است و می‌بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.
 • در صورت مشاهده پیام No archives found از نرم‌افزار ۷zip استفاده کنید.<دانلود نرم‌افزار ۷zip>
 • فایل‌های کرک به دلیل ماهیت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتی‌ویروس‌ها به‌عنوان فایل خطرناک شناسایی شوند در این‌گونه مواقع به‌صورت موقت آنتی‌ویروس خود را غیرفعال کنید.
[/av_notification] [av_notification title=’نکات تکمیلی’ icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ color=’blue’ border=’solid’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ size=’large’ close_btn=” cookie_lifetime=’نام‌کاربری نمی‌تواند بیشتر از ۶۰ حرف باشد.’ custom_class=” av_uid=’av-8prbe’ admin_preview_bg=”]

 

چنانچه در هنگام دانلود یا نصب نرم‌افزار با پیام خطایی مواجه شدید، کافیست تا تصویر خطا را در بخش “دیدگاه” برای ما ارسال کنید.

 

۲۲ thoughts on “دانلود TIA Portal 16.0

 1. Foad says:

  سلام. وقت بخیر.
  ببخشید اینکه در قسمت سخت افزار مورد نیاز (Monitor: 15.6″ full HD display (1920 x 1080 or more قید شده.
  میخواستم بدونم یعنی ورژن ۱۶ به هیچ وجه روی سیستم با مانیتور (HD(1366*768 قابل نصب نیست ؟؟

  • مدیر سایت says:

   سلام. مشخصاتی که در این قسمت است برای شرایط ایده آل و بهینه است وگرنه بیش از ۸۰ درصد همه همکارانی که لپ تاپ دارن رزولوشن سیستمشون ۱۳۶۶*۷۶۸ هست و بدون مشکل هم نصب میشه. از رزولوشن مهمتر، CPU و رم است که حداقل Corei5 و ۸ گیگ باشد

 2. علی طلایی says:

  با سلام و احترام
  من نرم افزار TIA Portal v16 رو نصب کردم و همه چیز اکی هست ولی leicence Step 7 Profetional V16 رو برای ادامه کار نیاز داره . عکس ها رو به پیوست براتون ارسال میکنم

  • مدیر سایت says:

   سلام. تیا بعد از نصب نیاز به کرک EKB داره که در سایت هست. همچنین فیلم راهنمای کرک کردن هم در همین صفحه موجود است. مشاهده و کرک کنید. مشکل حل خواهد شد

    • مدیر سایت says:

     مطابق چیزی که در آموزش کرک کردن گفته شده، لازمست تا گزینه Required Key نصب گردد. اگر دقیقا مطابق مراحل گفته شده در فیلم پیش روید، مشکلی نخواهید داشت

 3. mahdi says:

  با سلام من برنامه رو نصب کردم و در پایان یه مشکلی وجود داشت رئی قسمتی که فرایند نصب رو با تیک نشون میده روی modify sesteam ضرب در قرمز نشون میداد باید چه کاری انجام بدم

  • مدیر سایت says:

   سلام. سیستم رو یکبار ریست کنید و بعد مطابق آموزش کرک، توسط EKB کرک رو انجام بدید و نباید در زمان کار با نرم‌افزار مشکلی وجود داشته باشه. در اکثر مواقع این ارور زمانی نمایش داده میشه که عملیات نصب کامل انجام شده و در زمان چک نهایی چون لایسنس وجود نداره این خطا رو میگیره.

  • مدیر سایت says:

   سلام. آیا نرم افزار رو کرک کردید؟ اگر بله با دسترسی ادمین کرک کردید؟ ( کاملا مطابق آموزش)
   اکر این دو مرحله انجام شده باشه، یکبار نرم‌افزار رو Reinstall کنید و مجدد کرک کنید. اگر جواب نداد . ویندوز باید تعویض و مجدد نصب بشه

 4. بهادر says:

  خسته نباشید
  من میخوام یه پروژه s7-1200 , wincc بدم چند سوال داشتم :
  – از wincc V7 استفاده کنم یا TIA.
  -از چه ورژنی از TIA استفاده کنم چون V13 داشتم (سرویس پک ۱) ولی wincc کار نمیکرد .(کرک شده بود و میدونم باید به سیستمم نگاه کنم ولی میخوام بدونم چه ورژن و سرویس پکی مورد نیازه)
  با کمال تشکر

  • مدیر سایت says:

   سلام. الان پایدارترین نسخه ۱۵.۱ هستش ولی ممکنه که سخت‌افزار شما تولید جدید باشه و حتما مجبور به نسب ورژن ۱۶ باشید.

 5. احمدرضا says:

  با سلام
  ببخشید دو تا سوال داشتم یکی اینکه ویندوزم ۱۰ هست ورژن ۱۵.۱ را نصب کنم یا ۱۶ را؟
  دوم اینکه این فایل هایی که در بالا گذاشتید باید همه را دانلود کنم یا فقط اون قسمت اول که سه بخش هست؟
  ممنون از سایتتون

  • مدیر سایت says:

   سلام . هر دو نسخه روی ویندوز۱۰ قابل نصبه
   بستگی به نیاز خودتون داره. با چه محصولی از زیمنس میخواید کار کنید؟ اگر فقط PLC است باید Step7 و PLCSIM نصب بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The maximum upload file size: ۱ MB.
You can upload: image, document, text, archive.