آموزش موتورهای الکتریکی، اینورتر و درایو

در این قسمت از سایت هر آن چیزی که برای نصب و راه‌اندازی موتور، اینورتر و درایو نیاز دارید، طبقه‌بندی شده است. در قسمت راهنمای نصب، دسته‌بندی بر اساس برند اینورتر و درایو است و راهنمای نصب و فیلم فارسی آن برند / مدل قرار گرفته که می‌توانید رایگان دانلود و استفاده کنید.

با ما همراه باشید!!

یادگیری موتور الکتریکی، اینورتر و درایو

یادگیری کار با موتورهای الکتریکی را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد:

  1. نصب موتور: نکاتی که در این قسمت مهم است، یادگیری پلاک‌خوانی موتور سه‌فاز و توانایی انتخاب موتور مناسب است. این بخش شامل یکسری مفاهیم ثابت و پایدار است و با یکبار یادگیری می‌توانید همیشه از آن استفاده کنید.
  2. نصب اینورتر و درایو: برخلاف PLC و HMI، آموزش نصب درایو با دیدن فیلم و …. میسر نخواهد بود، چون هر سازنده‌ای و حتی هر مدل از آن سازنده یک سری مشخصات و یکسری امکانات برای بهره‌برداری از آن درایو دارد. لذا مهم‌ترین نکته برای راه‌اندازی درایو توانایی راهنما خوانی و استفاده از اطلاعات راهنمای آن درایو است. لذا در قسمت آموزش نصب درایو، بیشتر تمرکز ما بر فایل‌های PDF ترجمه شده از روی راهنمای اصلی آن مدل بوده است.

مقالات پیشنهادی ما برای یادگیری موتور، اینورتر و درایو

راه‌اندازی درایو زیمنس بدون PLC

راه‌اندازی درایو زیمنس بدون PLC

/
یکی از راه‌‌های کنترل درایو زیمنس استفاده از کلید فشاری و پتانسیومتر است. در این مقاله قصد داریم تا بطور کامل راه‌اندازی درایو زیمنس بدون PLC را آموزش دهیم

راهنمای نصب درایو RICH

/
شرکت ریج یک شرکت تایوانی و از تولیدکنندگان درایو، مخصوص آسانسور است. در این مقاله پارامترها و نحوه نصب درایوهای این شرکت را بررسی کرده‌ایم.
انتخاب موتور مناسب

انتخاب موتور مناسب

/
موتور مناسب علاوه بر اینکه از خرابی تجهیزات جلوگیری می‌کند، کارایی را تضمین می‌کند.در این مقاله پارامترهای انتخاب موتور مناسب را بررسی‌ می‌کنیم.

مقالات بسیار زیاد دیگری برای آموزش اتوماسیون صنعتی و PLC در سایت موجود است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت مهندسی کوشا الکترونیک البرز می‌باشد.